Pod nazwą „Finansowy Luz Blues” wystartował wideopodcast, w którym Tomasz H. Pągowski prezentuje wiedzę z sektora bankowości i finansów. Za wsparcie komunikacyjne projektu odpowiada Iskrzenie Studio.
Telewizor z systemem Android TV lub Google TV może nam pomóc w wyborze miejsca na urlop. Dzięki aplikacji WebCamera.pl możemy oglądać na żywo obraz z plaż wielu nadmorskich kurortów i nie tylko. Aplikacja EarthCam TV pozwoli nam z kolei przenieść się do najbardziej znanych miejsc na świecie.
Player po starcie Max skupia się na darmowych treściach (AVoD, kanały FAST) i produkcjach do wypożyczenia (TVOD). Wśród polecanych treści serwis streamingowy TVN prezentuje pozycje z wypożyczalni. 48-godzinny dostęp do drugiej części „Diuny” kosztuje 18 zł. Aby zapoznać się z hitem, platforma udostępnia jego 10 minut za darmo.
La Liga rozsyła wezwania do zapłaty do użytkowników pirackich usług IPTV w Hiszpanii. Aby uniknąć procesu sądowego, mogą zapłacić 450,16 euro odszkodowania za nielegalny dostęp do rozgrywek piłkarskich. To blisko 1 935,46 zł.
Freemantle, znany na całym świecie producent filmowo-telewizyjny uruchomi w 13 krajach 25 kanałów FAST. Bezpłatne stacje streamingowe z reklamami zadebiutują dzięki nowej umowie o współpracy z platformą Pluto TV.
W lipcu na Prime Video zadebiutują m.in. nowe odcinki kultowej kolumbijskiej telenoweli „Brzydula Betty, to jeszcze nie koniec”, serial z Emmą Roberts w roli głównej, długo wyczekiwana produkcja z Anthonym Hopkinsem o Cesarstwie Rzymskim, a także „After 2”.
Kanał beIN Sports poinformował, że pozyskał wyłączne prawa do transmisji meczów Ligue 2 we Francji od sezonu 2024/2025 do 2028/2029. Tymczasem LFP wciąż nie rozstrzygnęła przetargu dotyczącego Ligue 1. Nadawcy nie chcą przepłacać, więc francuska liga planuje stworzenie własnej stacji.
Od niedawna użytkownicy Pilot WP nie mogą oglądać jednego z kanałów FAST. - Po przeanalizowaniu wyników kanału Patronite Podróże, podjęliśmy decyzję o zawieszeniu jego emisji – informuje Wirtualnemedia.pl rzecznik prasowy WP Holding. Zapowiada jednocześnie nowości na serwisie streamingowym.
Wspólnie, jako środowisko twórców, artystów, aktorów - apelujemy, aby w projekcie znalazły się potrzebne zapisy ustawowe, gwarantujące polskim artystom tantiemy od platform cyfrowych - napisali twórcy w liście Związku Artystów Scen Polskich ZASP - Stowarzyszenia do marszałka Sejmu Szymona Hołowni. Zapisy ws. tantiem znajdują się obecnie w projekcie ustawy.
Serwis streamingowy Viaplay eksperymentuje w Danii z reklamami. Rozpoczął w tym kraju sprzedaż tańszego wariantu paczki Viaplay Filmy i Seriale. Produkcjom towarzyszą spoty promocyjne. Tym samym Viaplay idzie w ślady innych platform z reklamami: Netfliksa, Disney+, Amazon Prime Video, Max i SkyShowtime. W naszym kraju tylko te dwie ostatnie sprzedają takie paczki.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyjęła stanowisko w sprawie wojny hybrydowej. Zauważa w nim, że nadawcy są zobowiązani do nierozpowszechniania informacji, które mogą uderzać w bezpieczeństwo państwa. Przypomina, że w szczególnych sytuacjach może cofnąć udzieloną koncesję radiową czy telewizyjną.
Shari Redstone, prezes National Amusements, głównego udziałowca Paramount Global zdecydowała, że fuzji z wytwórnią filmową Skydance Media nie będzie. Po sześciu miesiącach negocjacji strony doszły do porozumienia finansowego, ale według „The Wall Street Journal”, nie porozumiały się w innych kwestiach.
W nowej produkcji AppleTV+ gwiazda „Parks and Recreation”, Rashida Jones, zagra kobietę po rodzinnej tragedii, która zaprzyjaźnia się z robotem stanowiącym prezent „na pocieszenie” od firmy jej zaginionego męża. Serial już w lipcu zadebiutuje w ofercie platformy.
Dziennikarka Kamila Biedrzycka i dr Mirosław Oczkoś poprowadzą nowy format wideo „Super Express” pod tytułem „Nocna zmiana”. - 60 minut o pacynkach i kukłach w polityce, o wyznawcach i wielbicielach. Kto ukradł, a kogo politycznie „powiesili” - zapowiada Biedrzycka.
Aktorzy, muzycy, lektorzy domagają się od parlamentarzystów gwarancji praw do wynagrodzeń z tytułu rozpowszechniania utworów w sieci. - Polska jest ostatnim krajem Unii Europejskiej, który nie wdrożył przepisów unijnej dyrektywy dotyczącej prawa autorskiego i praw pokrewnych na jednolitym rynku cyfrowym - przypomniano podczas wtorkowej konferencji prasowej w warszawskiej siedzibie Związku Artystów Scen Polskich.
Serwis streamingowy Max zastąpi w Polsce HBO Max we wtorek 11 czerwca. Regulamin nowej usługi już dostępny. Można w nim znaleźć zapisy o dodatkowo płatnych treściach (pay-per-view). Nowa platforma Warner Bros. Discovery mniej pobłażliwie podchodzi też do kwestii współdzielenia kont z osobami z innego gospodarstwa domowego.
Red Carpet Media Group kończy przygotowania do uruchomienia specjalnego kanału na potrzeby działającego w wielu krajach serwisu streamingowego. - Kanał Red Carpet International TV dla Rakuten TV ruszy jeszcze w czerwcu - mówi Wirtualnemedia.pl Leszek Kułak, przewodniczący rady nadzorczej RCMG.
Warner Bros. Discovery podał ceny pakietów serwisu Max, który zastąpi HBO Max. Osoby, które są gotowe na reklamy i chcą szerokiej oferty, mogą liczyć na oszczędności. Gorzej z zainteresowanymi treściami 4K. Znawcy streamingu w rozmowie z Wirtualnemedia.pl zauważają, że nowa oferta odpowiada światowym trendom na coraz bardziej zatłoczonym rynku, bo agreguje treści HBO, TVN i Discovery+.
Amazon ogłosił swoje plany produkcyjne na najbliższy rok, wśród których już teraz można wytypować komercyjne hity. Mowa m.in. o serialu Phoebe Waller-Bridge inspirowanym grą „Tomb Raider”, która opowiada o przygodach archeolożki i poszukiwaczki przygód, Lary Croft. Zanim jednak na Prime Video pojawią się nowe projekty, już teraz można wybierać spośród obszernego katalogu treści. Co warto obejrzeć na platformie?
W czerwcu na Prime Video zobaczymy cztery duże premiery. Poza powrotem lubianego serialu pojawi się też dokument o znanym tenisiście i historia gwiazdy muzycznej, której karierę śledzimy w Polsce od ponad ćwierćwiecza.
DODAJ OGŁOSZENIE Ogłoszenie już od 200zł!