Nadawcy radiofonii komercyjnych negatywnie o technologii DAB+. „Nie ma przyszłości”
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zakłada, że wkrótce ruszy proces cyfryzacji radia - w II połowie tego roku ruszą konkursy na lokalne multipleksy cyfrowe w 34 miastach. O częstotliwości będą mogli ubiegać się zarówno nowi, jak i obecni już na rynku nadawcy lokalni i regionalni. Natomiast o technologii DAB+ z dużym dystansem wypowiadają się ogólnopolskie rozgłośnie radiowe.
Dołącz do dyskusji: Nadawcy radiofonii komercyjnych negatywnie o technologii DAB+. „Nie ma przyszłości”
W trzech województwach multipleks DAB+ Polskiego Radia jest rozpowszechniany z obiektów nienależących do firmy uznawanej za monopolistę. W dalszych dwóch województwach polskie firmy zaproponowały ceny jeszcze raz tak wysokie jak Emitel. Kto potrafi czytać, wie dokładnie, że Polskie Radio już od dawna korzysta z różnych operatorów. Nic nie stoi w drodze, aby Polskie Radio zbudowało własną sieć nadajników DAB+ bez pomocy innych firm. Tylko czy wtedy będą mieli jeszcze pieniądze na tworzenie programu? Jeżeli Polskie Radio umilknie, to tylko dla tego, że mało ludzi płaci abonament RTV.
Nie martw się, jak Kretynsky ze swoimi radiami wreszcie zacznie nadawać w DAB+ u nas, to zadzwonię do Norwegii po ksero norm do DAB+ OK?