Nadawcy radiofonii komercyjnych negatywnie o technologii DAB+. „Nie ma przyszłości”
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zakłada, że wkrótce ruszy proces cyfryzacji radia - w II połowie tego roku ruszą konkursy na lokalne multipleksy cyfrowe w 34 miastach. O częstotliwości będą mogli ubiegać się zarówno nowi, jak i obecni już na rynku nadawcy lokalni i regionalni. Natomiast o technologii DAB+ z dużym dystansem wypowiadają się ogólnopolskie rozgłośnie radiowe.
Dołącz do dyskusji: Nadawcy radiofonii komercyjnych negatywnie o technologii DAB+. „Nie ma przyszłości”
Jak nie dociera,przecież dociera 192kpbs (PR)nie myl jakości dzwięku z mocą sygnału, nie ma znaczenia czy nadajnik jest 1km czy 100 km od odbiornika zawsze jakość dzwięku jest ta sama jak masz szumy to jest jeszcze coś takiego jak antena zewnętrzna,jak bedzie na FM nadawane 320kbps to na pewno to usłyszysz .Dab ma być lepszy jakościowo a nie jest FM jakością bije go na łeb posłychaj sobie PR dwójka na fm 192kbps/aac a na Dab 128kbps/aac nic więcej chyba nie trzeba dodawać i nie chodzi ty jeszcze raz o szumy bo to nie o to chodzi.
Piszesz głupoty, różne testy przeprowadzone przez niezależne od siebie organizacje w różnych krajach pokazują, że jakość, z którą dosyłasz sygnał do nadajnika, nie dociera do słuchacza. Poszukaj sobie w sieci „Perceived Audio Quality of Realistic FM and DAB+ Radio Broadcasting Systems”. Test DAB+ został przeprowadzony w Szwecji.
Nie chcę wpływać, na twoją opinię, którą bardzo szanuje. Przedstawiasz bardzo realistyczny koncept. Spytam jeszcze dzisiaj dilera, czy może mi sprzedać samochód z anteną yagi na dachu, która będzie zmieniała automatycznie kierunek zależnie od tego, w którym kierunku prowadzi ulica, aby odbierać programy z 100 km odległych nadajników.