Nadawcy radiofonii komercyjnych negatywnie o technologii DAB+. „Nie ma przyszłości”
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zakłada, że wkrótce ruszy proces cyfryzacji radia - w II połowie tego roku ruszą konkursy na lokalne multipleksy cyfrowe w 34 miastach. O częstotliwości będą mogli ubiegać się zarówno nowi, jak i obecni już na rynku nadawcy lokalni i regionalni. Natomiast o technologii DAB+ z dużym dystansem wypowiadają się ogólnopolskie rozgłośnie radiowe.
Dołącz do dyskusji: Nadawcy radiofonii komercyjnych negatywnie o technologii DAB+. „Nie ma przyszłości”
Wciskasz nam głupoty. Piszesz to samo na każdym forum. Wpierw twierdziłeś, że na UKF-ie mogę odbierać programy PR z 192 kbps/aac. Nie całe 24 godziny później piszesz, że UKF szumi. Jak to jest z twoim ulubionym UKF-em? Jeżeli jest to 192 kbps/aac, to skąd ten szum? Albo mam w odbiorniku tą samą jakość jak na dosyle, albo kręcisz coś. Jeżeli występują szumy na UKF-ie, to chyba nie można twierdzić, że jest to dźwięk 192 kbps/aac.
Nie wiem skąd u ciebie pogląd, że 192 kbps/aac przysłuchuje się dobrze? Już od 12 lat porządne rozgłośnie stosują do dosyłu dźwięku w stereo do nadajników system WorldNet Oslo z kodekiem Enhanced aptX z 384 kbit/s. Polskie Radio nie radzi sobie z modernizacją sieci UKF. Porządni nadawcy dosyłają sygnał światłowodem a na satelicie jest tylko backup.
W multipleksach komercyjnych w Rzeszowie i Szczawnicy jest lepszy dźwięk, niż w ofercie twojego ulubionego nadawcy narodowego. Nawet regionalna rozgłośnia publiczna w multipleksie komercyjny nadaje w lepszej jakości niż w multipleksie Polskiego Radia. U mnie śmiga DAB+ na słuchawkach (antena) nawet w piwnicy. Mieszkasz pewnie gdzieś na zapadłej wiosce? Przyznaj się!