SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie sieci kablowe chcą waloryzować ceny. Mówią o „sztucznej tamie”

Organizacje zrzeszające polskich dostawców płatnej telewizji i internetu twierdzą, że koszty takich firm rosną szybciej niż przychody, a inflacja zagraża inwestycjom w infrastrukturę. Powołują się na badania przygotowane przez agencję Arthur D. Little. Wynika z nich, że przychody od jednego abonenta (ARPU) są w naszym kraju jednymi z najniższych w Europie.

Dołącz do dyskusji: Polskie sieci kablowe chcą waloryzować ceny. Mówią o „sztucznej tamie”

29 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
To ja nikt inny
Wprowadzili światłowody, aby ciąć koszty. Utrzymują nadal sieć 2G / 3G / 4G i rozbudowują sieć 5G. Niech z 2G i 3G zrezygnują. Dlaczego tak mało inwestowali w odnawialne źródła energii? Przecież ta cała infrastruktura żre prąd. Myśleli, że będą mogli utrzymywać wszystko, bo będzie im zawsze klientów przybywać? Przecież społeczeństwo starzeje się.
odpowiedź
User
miś społeczny
Brak sygnału radiowego UKF-FM to też jeden z grzechów polskich kablówek. Kiedyś to działało - potem wyłączono. W wielu miastach odbiór w blokach na antenie pokojowej jest bardzo słaby i posiadacze wysokiej klasy tunerów i amplitunerów zostali na lodzie. Tylko nie mówcie mi, że radia można słuchać przez internet - jak dla kogoś atrakcją jest podłączanie smartfona czy laptopa do amplitunera, to gratuluję samopoczucia. Polska cofa się w rozwoju.
odpowiedź
User
miś społeczny
Kablówka miała sens w latach 90-tych i tak do ok. 2007 roku. Dodatkową zaletą były wtedy kanały lokalne, miejskie, często z ciekawymi lokalnymi ogłoszeniami w formie graficznej, itp. Tak było w moim mieście. Potem weszło UPC i zostaliśmy zalani sieczką 150 cyfrowych kanałów pełnych reklam. Zlikwidowano kanał lokalny, zlikwidowano radio UKF, została jedna wielka i droga d u p a zza krzaka.
odpowiedź