SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sieć 5G umożliwi rozwój nowych modeli biznesowych i usług. Nie uda się tego bez zmian w prawie

Zbyt rygorystyczne normy pola magnetycznego, konieczność uporządkowania zakresu częstotliwości, żeby móc je alokować do 5G, oraz przygotowanie polskich przedsiębiorstw do tego, żeby były w stanie w pełni z tej technologii korzystać, to obecnie największe bariery dla rozwoju sieci 5G w Polsce – uważa Wojciech Pytel, członek rady nadzorczej Polkomtela i Netii. Jak podkreśla, firmy muszą przede wszystkim zrozumieć, jak wielkie znaczenie dla ich rozwoju mają dane i nauczyć się je lepiej wykorzystywać. – Także klient musi zrozumieć, że wchodzimy w nowy świat, który jest bardzo mocno zrobotyzowany – dodaje Wojciech Pytel.

Dołącz do dyskusji: Sieć 5G umożliwi rozwój nowych modeli biznesowych i usług. Nie uda się tego bez zmian w prawie

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Enough!
A jakiż to nowy model biznesowy? Zdzieranie danych gdzie popadnie za sprawą podpinani czego się da do sieci celem gromadzenia danych gdzie, jak, ile, czym, kiedy tylko popadnie, no nie bądźmy naiwni. I niby dlaczego mamy podnosić normy bagatela 100krotnie nie wiedząc czy nie będzie to miało bardzo negatywnego wpływu na zdrowie nasze i przyszłych pokoleń? Na draństwo zgadać się nie można, 5g należy bojkotować. A poza tym uważam, że smartfony i wi-fi powinny być sukcesywnie usuwane z przestrzeni publicznej. Dosyć aplikacjowego "smart" barbarzyństwa. Zwykłe komórki 3g jestem na tak, światłowody jak najbardziej aprobuje. Resztę cyfrowo-komunikacyjno-technologicznego zboczenia rzeczywistości wypierniczyć i cześć. Spokój będzie i ludzie odżyją i będą szczęśliwi, już po 3 miesiącach będzie to odczuwalne.
odpowiedź
User
buldog
Przykładów wykorzystania nowej sieci można podawać setki. W każdej dziedzinie praktycznie można ją wykorzystać.
odpowiedź
User
ten postęp jest po prostu chory
Przykładów wykorzystania nowej sieci można podawać setki. W każdej dziedzinie praktycznie można ją wykorzystać.
. Tylko rzecz jasna kosztem utraty prywatności i być może zdrowia, jeśli normy zostaną mocno podwyższone. Jeśli nie wyciągnęliśmy wniosków z pojawienia się smartfonów i wi-fi, to znaczy, że technologiczno-cyfrowy liberalizm namieszał nam w głowach, że widzimy już postęp ponad wszystko i nie mamy własnego zdroworozsądkowego myślenia tylko łykamy wszystko jak popadnie, bo co smartfony łyknęliśmy? tak, wi-fi? tak, internet rzeczy a co tam? po co nam zdrowie, po co prywatność, żyjmy za kilka lat maks do 2030 roku w świecie internetu rzeczy i smart cities, na pewno będziemy szczęśliwi, wszystko śledzi, wszystko gromadzi dane i wykorzystuje je w nie wiadomo w jakich celach pełna kontrola. W cyfrowej komunie nie sposób będzie żyć, to będzie walka o przetrwanie a nie cieszenie się życiem. Będzie system niewolniczy jak się w porę nie obudzimy, a UE zdaje się do takowego dążyć poprzez wymuszanie polityki zmierzającej do technokratyzmu i cyfrowego komunizmu w państwach członkowskich. UE zamieni się w Chiny bis.
odpowiedź