SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sieć 5G umożliwi rozwój nowych modeli biznesowych i usług. Nie uda się tego bez zmian w prawie

Zbyt rygorystyczne normy pola magnetycznego, konieczność uporządkowania zakresu częstotliwości, żeby móc je alokować do 5G, oraz przygotowanie polskich przedsiębiorstw do tego, żeby były w stanie w pełni z tej technologii korzystać, to obecnie największe bariery dla rozwoju sieci 5G w Polsce – uważa Wojciech Pytel, członek rady nadzorczej Polkomtela i Netii. Jak podkreśla, firmy muszą przede wszystkim zrozumieć, jak wielkie znaczenie dla ich rozwoju mają dane i nauczyć się je lepiej wykorzystywać. – Także klient musi zrozumieć, że wchodzimy w nowy świat, który jest bardzo mocno zrobotyzowany – dodaje Wojciech Pytel.

Dołącz do dyskusji: Sieć 5G umożliwi rozwój nowych modeli biznesowych i usług. Nie uda się tego bez zmian w prawie

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Adrian
Zgadzam się, ludzie w dawnych czasach mniej wygodnictwa było i ludzie zdrowsi byli, a z tego 5G to żeby się samo bujactwo i nieróbstwo wytworzy, już teraz ludzie wariują smartfonowe zoombie na ulicach, nie jestem przeciwnikiem nowych technologii, tylko wolniej, tylko bez przesadnictwa, żeby ta technologia się kiedyś do nas tyłkiem nie wypiela i była przeciwko nam. Oczywiście skorzystają na tym operatorzy, Ci by chcieli wykosić lokalne firmy internetowe i zawładnąć wszystkim, smartfony, internet rzeczy to i może wc do wifi, automatyczne spuszczanie wody no bo przecież nie można się wysilać :) , kupno żarówek wifi oczywiście u opa :) , nachapią się a potem będą nas dymać (aby splukac toaletę ureguluj płatności!), piszcie co chcecie ale wszystkich zalecam ostrożność z tym postępem. Dać sobie spokój z tym 5 GB, modernizować to co jest i będzie git :)
0 0
odpowiedź
User
Loco
Inne kraje mają normy 100 krotnie wyższe, ale nie wszystkie. Nie ma mowy o tym, że my mielibyśmy je podnosić do takiego poziomu. Bardziej jest zobrazowana różnica między nami, a innymi krajami. 5G w pierwszej kolejności powinna być dostępna i służyć w rozwoju przedsiębiorstw, nie musi od razu być dostępna dla przeciętnej osoby, możemy ją spokojnie wprowadzać, byle w miarę szybko mogły z niej korzystać sektory produkcyjne, przemysłowe czy rozwijać się telemedycyna.
0 0
odpowiedź