SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nadawcy radiofonii komercyjnych negatywnie o technologii DAB+. „Nie ma przyszłości”

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zakłada, że wkrótce ruszy proces cyfryzacji radia - w II połowie tego roku ruszą konkursy na lokalne multipleksy cyfrowe w 34 miastach. O częstotliwości będą mogli ubiegać się zarówno nowi, jak i obecni już na rynku nadawcy lokalni i regionalni. Natomiast o technologii DAB+ z dużym dystansem wypowiadają się ogólnopolskie rozgłośnie radiowe.

Dołącz do dyskusji: Nadawcy radiofonii komercyjnych negatywnie o technologii DAB+. „Nie ma przyszłości”

70 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
K.
Wyniki słuchalności Czwórki, Radia Chopin oraz Polskiego Radia Dzieciom gdzieś są dostępne?
odpowiedź
User
ECL
Moja ulubiona stacja dziś to radio cyfrowe, działające we Wrocławiu Radio Wrocław Kultura nadające w lokalnym DAB. Uważam, że cyfryzacja ma sens, bo dzięki niej powstają nowe stacje, na analogię to już niemożliwe. Prywatni nadawcy sie boją, bo jak wejdzie więcej rozgłośni - tak jak w cyfrowej czy kablowej TV - to im spadnie. RMF nie będzie miał tych 26 procent. Tylko że to musi być strategia rządowa, a najlepiej unijna. Internetowe radio nie zapewni ciągłości strumienia i jakości odbioru, DAB tak. Dlatego jestem za rozwojem tej technologii. Nowe stacje plus technicznie lepsza jakość. Dla mnie to oczywista korzyść.

Nie taka oczywista, gdy naładuje się powyżej 10 stacji do multiplexa.
odpowiedź
User
Andrew 9
Ja już tylko słucham dab +, dźwięk jest czysty bez szumów.
odpowiedź