SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVMN bez biało-czerwonego logo. Narodowcy twierdzą, że należy do nich

Telewizja Media Narodowe nie nadaje już z biało-czerwonym logotypem, tylko granatowym. Wcześniej sprzeciw wobec rejestracji znaku w Urzędzie Patentowym RP złożyło Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. - Niektórych aktywistów Stowarzyszenia Marsz Niepodległości nie przekona nawet moje ukrzyżowanie - mówi Wirtualnemedia.pl Piotr Barełkowski, prezes TVMN.

Usunięty z YouTube na początku 2023 roku kanał Media Narodowe posługiwał się prostokątnym lub kwadratowym logotypem. W środku umieszczono białe litery „mn”, napisane charakterystyczną czcionką. W używanym do niedawna logotypie TVMN były dwa kwadraty. Jeden biały z czerwonym napisem „TV” i drugi czerwony z białym napisem „mn”. Od kilku dni logotyp jest granatowy. Zamiast napisu TVMN widać odwołanie do portalu internetowego stacji tvmn.pl.

Koniec konfliktu o logotyp?

Zmiany zbiegły się z oskarżeniami Stowarzyszenia Marsz Niepodległości wysuwanymi wobec TVMN. - Telewizja Media Narodowe cały czas bez zgody Stowarzyszenia Marsz Niepodległości wykorzystuje logotyp Mediów Narodowych (chodzi o litery mn w czerwonym prostokącie). Stowarzyszenie Marsz Niepodległości nie udzieliło żadnego prawa spółce Bąkiewicza i Barełkowskiego do korzystania z tego loga. Robert Bąkiewicz próbował nawet zarejestrować znak słowno-towarowy TVMN w Urzędzie Patentowym, ale Stowarzyszenie Marsz Niepodległości zgłosiło co do tego sprzeciw – mówił przed tygodniem Wirtualnemedia.pl Jerzy Wasiukiewicz, członek zarządu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.Starego logotypu wciąż używa kontrolowany przez stowarzyszenie portal medianarodowe.com. 

Czy zmiana logotypu jest pokłosiem sporu ze Stowarzyszeniem Marsz Niepodległości? - Niektórych aktywistów Stowarzyszenia Marsz Niepodległości nie przekona nawet moje ukrzyżowanie. Spór o logo jest konfliktem zastępczym. Zmianę logo i oprawy przeprowadzamy od kilku tygodni.  Ja żadnego sporu z nimi nie mam, a oczekiwania tych panów mają charakter historyczny, z czym nie mamy nic wspólnego. Zdaję się że złożyli jedynie reklamację w Urzędzie Patentowym. W każdej chwili jestem gotów do ustępstw i zakończenia jałowego konfliktu - zapewnia Barełkowski.

Przeciągający się konflikt narodowców

TVMN rozpoczęła nadawanie wiosną 2023 roku. Pomysłodawcą i pierwszym prezesem kanału był Robert Bąkiewicz, wieloletni prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. W ostatnich latach skonfliktował on się ze środowiskiem Konfederacji. Bezskutecznie startował do Sejmu z radomskich list Prawa i Sprawiedliwości, po tym jak zapisał się do Suwerennej Polski Zbigniewa Ziobry. 

Organizacje związane z Bąkiewiczem otrzymywały fundusze od rządu PiS.  Jak informował w styczniu TVN24, tylko TVMN od resortu Zbigniewa Ziobry pozyskała 200 tys. zł na promocję Funduszu Sprawiedliwości, powołanego do pomocy ofiarom przestępstw. W listopadzie ub.r. Bąkiewicz został prawomocnie skazany na rok prac społecznych i 10 tys. nawiązki dla poszkodowanej kobiety, aktywistki poturbowanej podczas protestów po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji.

Konflikt o Telewizję Media Narodowe zaczął się jeszcze zanim stacja rozpoczęła nadawanie. Powodem był spór o kontrolę nad Stowarzyszeniem Marsz Niepodległości. Działacze związani z Konfederacją doprowadzili do odwołania Bąkiewicza z funkcji prezesa stowarzyszenia i jego wykluczenia. Pierwszy wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o koncesję dla Mediów Narodowych wycofano. Bąkiewicz złożył doniesienie do prokuratury na polityków Konfederacji. Powodem było - jego zdaniem - nielegalne zajęcie redakcji Mediów Narodowych (wcześniej działała jako kanał Na YouTube, który miał 250 tys. subskrybentów, ale go usunięto). 

Doszło do wyłamania szafy pancernej w jej siedzibie. Bąkiewicz twierdził, że „prywatne laptopy dziennikarzy są nielegalnie przetrzymywane”. TVMN wznowiła pracę w innym miejscu. Niedawno stacja rozpoczęła współpracę z tygodnikiem „Do Rzeczy”. Dzięki niej emituje programy z udziałem znanych publicystów (Rafała Ziemkiewicza, Pawła Lisickiego, Marcina Wolskiego i Wojciecha Cejrowskiego).

Jak oglądać TVMN?

TVMN w ostatnich miesiącach pracowała nad zwiększeniem zasięgu technicznego. Żaden z dużych operatorów nie chciał dołączyć stacji do oferty. W połowie lutego pakiet kontrolny udziałów w kanale sprzedał Robert Bąkiewicz (związana z nim fundacja Pod Wierzbami ma poniżej 25 proc. akcji). Nowym prezesem został Piotr Barełkowski, który w przeszłości odpowiadał za dystrybucję m.in. TV Republika i wPolsce.pl.  Kilka dni później sygnał stacji zaczęła transmitować radomska Zebrra.TV, wchodząca w całej Polsce w skład oferty Vectry. Sieć kablowa uznała, że doszło do złamania jej umowy z lokalnym kanałem i usunęła go z oferty.

Telewizja Media Narodowe, poza dystrybucją w internecie (tvmn.pl), własną aplikacją na Smart TV, postawiła na multipleksy lokalne naziemnej telewizji cyfrowej: MUX-L1 (Jelenia Góra), MUX-L3 (Częstochowa, Tomaszów Mazowiecki), MUX-L4 (Wrocław, Świdnica). Ostatnio trafiła też do multipleksu eksperymentalnego BCAST w Warszawie i Gdańsku. 

Dołącz do dyskusji: TVMN bez biało-czerwonego logo. Narodowcy twierdzą, że należy do nich

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
piotrek
brak na mux l7 i na rybnik mux l2 tam nie wejdzie tvt ża dużo kasy chce grunt że tvn i tvn7 jest czy nie pięknie bu haaa
odpowiedź
User
Kłos
Pasuje im granatowy, wszak to kolor okupacyjny, faszystowskiej policji z czasów 2WŚ.
odpowiedź
User
brygel
No i po co im te logo (narodowcom)? - przecież nie stworzą kanału o tej samej nazwie, bo już ta nazwa jest zajęta
odpowiedź