SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Facebook walczy z fałszywymi kontami. 2,2 mld profili usuniętych w trzy miesiące

Facebook podał statystyki dotyczące walki ze zjawiskiem zakładania w serwisie fałszywych kont, które często są wykorzystywane do nielegalnej działalności. W I kwartale 2019 roku z Facebooka usunięto 2,2 mld fikcyjnych profili, o miliard więcej niż w poprzednim kwartale.

To pierwszy przypadek gdy Facebook zdradza dokładniejsze dane dotyczące walki ze zjawiskiem zakładania w serwisie fałszywych kont. Jest to nie tylko niezgodne z regulaminem Facebooka, fikcyjne profile są też często wykorzystywane do prowadzenia różnych form nielegalnej działalności, m.in. rozsyłania spamu, dystrybucji fake newsów i mowy nienawiści, czy oszustw.

Zgodnie ze statystykami opublikowanymi przez Facebook na firmowej stronie w I kwartale 2019 r. serwis usunął 2,2 mld fałszywych kont.

Facebook podkreśla że to znaczący wzrost, bowiem w ostatnim kwartale 2018 r. zostało zlikwidowanych jedynie 1,2 mld fikcyjnych profili. Ze statystyk wynika że walka z fałszywymi kontami narasta lawinowo – w okresie od lipca do września ub.r. zamknięto 754 mln kont, zaś kwartał wcześniej – 800,4 mln.

Facebook zaznacza że większość fikcyjnych profili została wychwycona przez algorytmy serwisu w ciągu zaledwie kilku minut od ich założenia i zablokowana jeszcze zanim konta te zostały napotkane przez użytkowników platformy.

Przy okazji danych związanych z fałszywymi profilami FB podał też po raz pierwszy liczby dotyczące przypadków, w których konkretne treści opublikowane przez użytkowników zostały zablokowane, a później przywrócone i stały się ponownie widoczne.

W I kwartale br. użytkownicy 20,8 mln razy odwołali się od decyzji o zablokowaniu treści uznanych przez serwis za spam. W przypadku 5,7 mln wniosków zostały one uwzględnione, w sumie zaś przywrócono 44,2 mln treści. Facebook zaznacza że ta ostatnia liczba dotyczy wszystkich przywróconych materiałów, a więc także takich które powróciły do serwisu bez interwencji ze strony użytkowników.

W raportowanym okresie przywrócono także 1,1 mln treści usuniętych z powodu nagości lub ich seksualnego charakteru, zaś 152 tys. materiałów przywrócono po wcześniejszym zablokowaniu ich w związku z mową nienawiści.

W I kwartale 2019 roku Facebook zanotował przychód na poziomie ponad 15 miliardów dolarów, a zysk netto sięgnął 2,4 miliarda dolarów. Liczba użytkowników odwiedzających co miesiąc społecznościowy portal to obecnie blisko 2,4 miliarda.

Dołącz do dyskusji: Facebook walczy z fałszywymi kontami. 2,2 mld profili usuniętych w trzy miesiące

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
D.erick
wyszukac strone domowa aplikacji ad..guard juz nazwa sugeruje do czego sluzy. dostepna jest na wszystkie systemy, w tym mobilne, oprocz Linuksa. globalnie zabezpiecza przed niepozadanymi i niebezpiecznymi elementami witryn internetowych, niezaleznie z jakiej aplikacji sie laczymy. wlaczyc w aplikacji wszystkie listy regul. skutecznie filtruje ruch sieciowy. 7 dniowa wersja aby wybrobowac mozliwosci i skutecznosc, potem mozna wykupic smiesznie tania licencje dozywotnia. dla laikow nie ma nic lepszego. dla ogarnietych sa darmowe rozszerzenia do przegladarek, w tym do mobilnej Yan..dex Browser , gdzie instaluje sie wersje dla Chrome z sklepu Play. instrukcja znajduje sie na git..hub gdy zmienimy domyslne systemowe dns na te z aplikacji otrzymujemy darmowo ta sama funkcjonalnosc co w platnej. android 9 ma wbudowane w system mozliwosc zmiany dns. to rozwiazanie raz na zawsze oczysci witryny i pozbawi zyskow kogo trzeba .p
odpowiedź
User
Jenny
W Polsce za spam uznano słowo "Tesla" i jednemu fanpejdżowi wycięli cały zasięg. Taki to prawy i sprawiedliwy jest ten Facebook :)
odpowiedź
User
Miro
Niech AI wycina jak najwięcej kont i "spamu", to użytkownicy wreszcie porzucą takie portale.
odpowiedź