Cyfrowy Polsat zapowiada dekoder łączący naziemną telewizję cyfrową z OTT
Cyfrowy Polsat chce zaoferować dekoder OTT, który będzie łączyć usługi naziemnej telewizji cyfrowej DVBT z OTT (Over the Top).
Spółka pracuje już jednak nad nowym standardem dekoderów dla swoich klientów. Mają one łączyć standard DVBT (naziemnej telewizji cyfrowej) z OTT (ang. Over The Top - usługa świadczona ponad siecią), czyli jest to dostarczanie contentu za pośrednictwem internetu bez bezpośredniego zaangażowania dostawcy tej usługi.
Na razie spółka nie chce zdradzać terminu ogłoszenia startu oferty dekoderów o nowym standardzie.
- IPTV to urządzenie, które działa na sieci zamkniętej, czyli od opuszczenia sygnału z Cyfrowego Polsatu do klienta idzie po tej samej sieci, a nowy dekoder będzie podłączony do każdego internetu - jakiegokolwiek, jaki będzie w zasięgu. Będzie to działać w oparciu o sieci otwarte. Jeśli urządzenie podłączymy do przykładowo sieci hotelowej, możemy oglądać kanały na dowolnym nośniku, a obraz będzie takiej jakości, jakiej sygnał internetu mamy w tej sieci. Urządzenie nie jest podłączone do żadnego kabla, działa w oparciu o wifi - tłumaczył podczas konferencji wynikowej Grupy Maciej Stec, wiceprezes Cyfrowego Polsatu.
Dodał, że dekoder będzie można zabrać z domu i oglądać naziemną telewizję cyfrową gdziekolwiek.
- Jeśli kupimy ten dekoder mamy kanały telewizji naziemnej, a potem można dokupić różnego rodzaju pakiety internetowe. To zasadnicza różnica: usługa jest dla każdego i wszędzie - dodał.
Stec nie chciał ujawnić szczegółów oferty ani terminu, kiedy trafi on do sprzedaży.
Podobną ofertę - z dekoderem TV Box - w kwietniu wprowadziła sieć komórkowa Play. Z kolei w czerwcu 2018 dekoder OTT - umożliwiający dostęp do Player.pl - wprowadziła TVN.
Cyfrowy Polsat i Telewizja Polsat mają nowych prezesów
Z początkiem kwietnia Tobiasa Solorza na stanowisku prezesa Cyfrowego Polsatu zastąpił Mirosław Błaszczyk, poprzednio przez wiele lat prezes Telewizji Polsat. Jednocześnie Maciej Stec, członek zarządu Cyfrowego Polsatu, objął w firmie funkcję wiceprezesa. Firma zapowiedziała, że Tobias Solorz przejdzie do rad nadzorczych firm grupy Polsat. Tę zmianę komentowano jako część sukcesji realizowanej w grupie kapitałowej Zygmunta Solorza.
Z końcem marca funkcji członków zarządu Cyfrowego Polsatu zrezygnowali Dariusz Działkowski i Tomasz Gillner-Gorywoda. Równocześnie do zarządu powołany został Jacek Felczykowski, obecnie członek zarządu Polkomtelu.
Ponadto z początkiem kwietnia do zarządu Telewizji Polsat dołączyły Katarzyna Wyszomirska-Wierczewska, Adam Nowe i Janusz Pliszka, a odeszli z niego Katarzyna Ostap-Tomann i Dariusz Działkowski. W połowie marca zarząd Cyfrowego Polsatu zgodził się na zaproponowaną przez Zygmunta Solorza nową politykę dywidendową - przez najbliższe trzy lata będzie wypłacać akcjonariuszom po minimum 93 grosze na akcję rocznie, czyli po 594,8 mln zł, z czego 341 mln zł (według obecnej struktury akcjonariatu) będzie trafiać do Solorza.
Zygmunt Solorz jest większościowym akcjonariuszem Cyfrowego Polsatu - bezpośrednio i poprzez swoje firmy ma akcje stanowiące 57,3 proc. kapitału i dające 66 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy.
Dołącz do dyskusji: Cyfrowy Polsat zapowiada dekoder łączący naziemną telewizję cyfrową z OTT