SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

150 zgłoszeń w konkursie o Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską

150 zgłoszeń dziennikarzy i dziennikarek z Polski i Niemiec wpłynęło w konkursie o Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską im. Tadeusza Mazowieckiego. Jest ich niemal po równo z każdego kraju: 76 prac z Niemiec i 74 z Polski.

Polsko-niemieckie jury przyzna nagrody w łącznej wysokości 25 tys. euro. Laureaci i laureatki konkursu zostaną uhonorowani podczas uroczystej Gali w ramach XVI Polsko-Niemieckich Dni Mediów w dniach 15-16 czerwca w Zielonej Górze.

Fundatorzy nagrody – Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, ZEIT-Stiftung Ebelin und Gerd Bucerius, województwa zachodniopomorskie, lubuskie i dolnośląskie oraz kraje związkowe Brandenburgia, Meklemburgia-Pomorze Przednie i Wolne Państwo Saksonia – podkreślają obszerny zakres tematyki zgłoszonych prac. W konkursie silnie reprezentowane są zarówno artykuły i audycje o tematyce historycznej jak prace odnoszące się do aktualnej sytuacji w Europie w obszarze polityki bezpieczeństwa i klimatycznej oraz bezpieczeństwa energetycznego.

Ze 150 nadesłanych zgłoszeń 65 stanowiły prace prasowe (40 polskich i 25 niemieckich), 17 to prace radiowe (9 polskich i 8 niemieckich), 20 telewizyjne (3 polskie i 17 niemieckich), 27 to prace w kategorii Nowe formy dziennikarskie (11 polskich i 16 niemieckich), w kategorii „Dziennikarstwo lokalne na pograniczu” zgłoszono 21 prac (11 polskich i 10 niemieckich).

Podobnie jak w latach ubiegłych dziennikarze, dziennikarki i redakcje mogły zgłaszać dowolną liczbę prac do konkursu. Wysokość nagród w każdej kategorii konkursowej wynosi po 5 tys. euro.

Jury składa się z ośmiu dziennikarzy (czterech polskich i czterech niemieckich), którzy reprezentują cztery kategorie: Prasę, Radio, Telewizję i Multimedia, w jury zasiadają ponadto przedstawiciele instytucji fundujących nagrodę.

Najpierw jurorzy krajowi nominują po trzy prace w każdej kategorii. Następnie jurorzy z obydwu krajów spotykają się i spośród 30 nominowanych prac wyłaniają cztery prace zwycięskie. Od 2014 roku przyznawana jest nagroda w kategorii „Dziennikarstwo na Pograniczu”.

W poprzedniej edycji wpłynęły 183 zgłoszenia.

Dołącz do dyskusji: 150 zgłoszeń w konkursie o Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jj
Proniemieeeckie dziennikarstwo za granty nie ma nic wspolnego z wolnym i demokratycznym dziennikarstwem. Znow prwni nagrode otrzyma syn zasiadajacego w niemieckiej radzie doktorka :)
odpowiedź
User
Trop
Proponuję do nagrody kierownictwo rindla za pozamiatanie prasy w Polsce
odpowiedź
User
Jg
Polityczny konkurs. Wstyd w tym brac udzial. To nie ma nic wspolnego z dziennikarstwem.
odpowiedź