SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tygodniki opinii, czyli jak to jest z tym upadkiem prasy (analiza)

Segment tygodników społeczno-politycznych w przeciwieństwie do dzienników osiągnął w ostatnich latach spore wzrosty sprzedaży i wpływów reklamowych, czym zaprzecza tezie o szybkim końcu całej prasy drukowanej - analizuje Rafał Oracz, szef OMG Poland.

Dołącz do dyskusji: Tygodniki opinii, czyli jak to jest z tym upadkiem prasy (analiza)

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bruce
Dobra analiza, nieoczywiste wnioski. Nie ma nawet potrzeby używania danych PBC, bo w nie już raczej nikt nie wierzy.
odpowiedź
User
peter
niby tak a nie tak. Wzrost sprzedazy tygodnikow opinii nie byl wynikiem wzrostu znaczenia ( badz jego utrzymania) prasy drukowanej tylko wejscia na rynek tygodnikow innych niz POLITYKA/NEWSWEEK/WPROST. Te lekko 150tys osob mialo zawsze potrzebe czytania w papierze, ale nie mialo czego czytac. Rozszerzenie pluralizmu jest kluczem do utrzymania sprzedazy danego typu medium. Dodatkowym czynnikiem jest utrzymanie poziomu. To dlatego na poziomie tygodnikow notujemy wzrosty sprzedazy, a wsrod dziennikow gigantyczne spatki, Na poziomie dziennikow pluraliz zostal ograniczony, stad spadki. Gazeta Polska Codziennie, nic jej nie ujmujac, bo jest tam calkiem dobra publicystyka z 16 stronami, slabym sportem, mizerna czescia gospodarcza, nie jest w stanie zapewnic wzrostow, ktore zrownowazylyby spadki rzeczpospolitej czy GW. Bardzo jednostronna GW mimo ze ma najwyzszy poziom ( nie mowie o ocenie swiatopogladowej tekstow) doluje i bedzie dolowac dalej, bo ludzie szukaja prawdy na poziomie, a w GW jest zbyt czesto tylko poziom i brakuje rzeczy ktore ludzie znaja z zycia i o ktorych chcieliby czytac, a widza propagande.
odpowiedź
User
olo
nic nie rozumiem, kupilem polskie wydanie "Harpers Bazaar" tylko dla zdjec
apartamentu Francisco Costa w NY i zdjec butow na str 40, moze wiec
tydoniki "opinii" kupuja tez podobni ludzie i jest ich wiecej ?
odpowiedź