VoD i kanały w internecie alternatywą dla widzów niechętnych abonamentowi rtv
Posłowie w sejmowej komisji kultury i środków przekazu pochylą się nad dwoma projektami nowelizacji ustawy o opłatach abonamentowych. Propozycja ministerstwa kultury nie uwzględnia jednak usług internetowych, dzięki którym można legalnie oglądać telewizję na żywo oraz filmy, seriale i programy telewizyjne na żądanie - bez rejestracji telewizora i bez domniemania o posiadaniu odbiornika.
Dołącz do dyskusji: VoD i kanały w internecie alternatywą dla widzów niechętnych abonamentowi rtv
Gdyby władzy zależało na misji to inwestowalaby w TVP Kultura, zajmowała produkcją spektakli razem z najlepszymi teatrami (nie oszukujmy się teatr tv to ramota, są lepsze możliwości choćby retransmisja spektakli), nie pozbyli by się takich ludzi jak Torbicka, Raczek. I zdecydowali (w końcu!) czy 1 i 2 są misyjne czy komercyjne bo widać, że nie da się robić stabilnej ramówki bez decyzji po co te tv są.
Przyznam, moim osobistym zdaniem, patrząc na to co dzieje się z TVP; główne kanały publicznej są nie do utrzymania. Albo rozbić tę firmę, zostawić Kulturę, Historię, może jeszcze info +regiony jako instytucje z dofinansowaniem ale bez reklam a całą resztę wraz z "gwiazdami", dyrektorami i tymi miłościami, rolnikami itd sprywatyzować na giełdzie.