SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Skargi do KRRiT na „Szopkę w muzeum”. Zarzuty rasizmu, wulgarności i nawoływania do nienawiści

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło do wczoraj osiem skarg na „Szopkę w muzeum” autorstwa Marcina Wolskiego pokazaną w TVP1. Jedną ze skarg złożył senator PO Jerzy Fedorowicz - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: Skargi do KRRiT na „Szopkę w muzeum”. Zarzuty rasizmu, wulgarności i nawoływania do nienawiści

58 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ava
Rzepliński to nie żaden Bóg (chociaż się za takiego uważał), żeby nie można było się z niego wyśmiewać.
moze i nie bóg tylko dlaczego posłużono się obrazem na którym penis to wypisz wymaluj pan prezes ,nie dalo się czegoś innego znaleźć? no chyba ze to było zamierzone działanie:)))))))


Kilkoro moich znajomych też dopatrzyło się podobizny prezesa pana ( wypisz, wymaluj ... ) i
oczekuje, że egzekutywa wyciągnie natychmiast wnioski.



obraz, który wzbudził oburzenie to oryginalne dzieło Rolanda Topora, francuskiego pisarza i rysownika. Ingerencja autorów szopki ograniczyła się jedynie do wstawienia twarzy prof. Rzeplińskiego, wszystkie inne elementy pozostały nienaruszone.
wiem ze to oryginał dlatego ubolewam ze wlasnie to dzieło wykorzystano i w ten sposób ośmieszono naszego dzielnego wielkiego przywódce sugerując ze jest po prostu zalosnym ch......... podobienstwo do pana prezesa conajmniej zastanawiające a podobno obrazów ci u nas dostatek :)))))))
odpowiedź
User
Bolek
Trzeba koniecznie wznowić dawne ZOO w nowej odsłonie. Czekamy z niecierpliwością. Oj , byłoby się z czego pośmiać !!
odpowiedź
User
gość
Sprawa jest prosta - osoby umieszczone w programie, zwłaszcza te, które nie były politykami powinny zażądać od redakcji okazania posiadania ich zgody na wizerunek , poprosić kancelarię prawną o ustalenie kto konkretnie podjął decyzję o emisji i umieszczeniu wizerunków w takim kontekście i formie , ile to ma wspólnego z oryginałem nagrania i po prostu wystąpić z powództwem do sądu. Jest istotna różnica pomiędzy programem satyrycznym w którym ktoś kogoś udaje w formie przebierańców, zwierzątek, a tym jak ktoś ordynarnie wkleja wizerunki w dwuznaczne sytuacje.
odpowiedź