KRRiT ujawniła podmioty zainteresowane nadawaniem w dwóch miastach
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji opublikowała listę podmiotów zainteresowanych nadawaniem w paśmie UKF w Szczecinie i Ostrowcu Świętokrzyskim. W konkursie dotyczącym pierwszego miasta wpłynęło dziewięć wniosków. W drugim postępowaniu aplikacje złożyło pięć podmiotów.
Oba konkursy dotyczą udzielenia lub rozszerzenia koncesji. W stolicy województwa zachodniopomorskiego o nadawanie na częstotliwości 88,00 MHz ubiegają się: Grupa Radiowa Agory Sp. z o.o. z Warszawy (Radio Pogoda 88,0 FM), Muzo.fm Sp. z o.o. z Warszawy (Eska Rock), Radio 1 Sp. z o.o. z Warszawy (Radio ABC 88 FM), Leszek Kozioł z Poznania (Radio 88), Eurozet Radio Sp. z o.o. z Warszawy (Meloradio Szczecin), Polskie Wolne Media S.A. ze Szczecina (Radio Pomerania Szczecin), Twoje Radio Sp. z o.o. ze Stargardu (dwa wnioski - Twoje Radio i Radio 88 FM) oraz Tomasz Piotr Ćwiek ze Szczecina (OK Radio 88,0 FM).
W Ostrowcu Świętokrzyskim ogłoszenie dotyczy częstotliwości 89,6 MHz, wcześniej zajmowanej przez Radio Rekord Świętokrzyskie (stacja przejęła w tym mieście częstotliwość 100,9 MHz po Radiu Fama). Do konkursu zgłosiły się: Muzo.fm Sp. z o.o. z Warszawy (Eska Rock), Radio Eska S.A. z Warszawy (Eska Kielce), Radio Leliwa Sp. z o.o. z Tarnobrzega (Radio Leliwa), Agencja Radiowo-Telewizyjna Fama Sp. z o.o. z Kielc (Fama Ostrowiec), Radio 1 Sp. z o.o. z Warszawy (Radio Ostrowiec 400 FM).
Grupa MWE Networks chce wejść na rynek radiowy
O tym, że związana z rynkiem telewizyjnym Grupa MWE Networks chce wejść na rynek radiowy pisaliśmy na początku września. Ubiega się o nadawanie nie tylko w Szczecinie, ale także w Gryficach (Radio Gryfice), Lipianach (Radio Lipiany), Łodzi (Radio Wibracje FM Łódź), Częstochowie (Radio Serce FM Częstochowa). Wcześniej złożyła też wniosek o koncesję dla Mixradia w ogólnopolskim multipleksie DAB+. Postępowanie zostało jednak dwa lata temu zawieszone przez KRRiT do czasu wyłonienia przez Urząd Komunikacji Elektronicznej operatora MUX-u. Nie nastąpiło to do dzisiaj.
- Dla nas te koncesje mają ogromne znaczenie, szczególnie dlatego, że MWE Networks ma swoją siedzibę właśnie w Szczecinie, a nasz właściciel jest silnie związany z tym regionem. To nie tylko biznes, ale również misja, by wzbogacać lokalną kulturę i wspierać społeczności, które zasługują na własne, unikalne głosy w eterze. Złożyliśmy 4 wnioski na koncesje regionalnych rozgłośni radiowych: Radio Gryfice, Lipiany, Pomerania Szczecin i Wałcz - mówił Wirtualnemedia.pl Karol Warda, wiceprezes Grupy MWE Networks.
Przed tygodniem KRRiT opublikowała listę podmiotów zainteresowanych emisją w Gryficach, Pile, Złotowie, Porażynie, Lipianach i Wałczu. Wciąż nie podjęto decyzji odnośnie Łodzi, Częstochowy. Regulator ostatnio zdecydował, że na częstotliwości 92,7 MHz w Bielsku-Białej będzie nadawać stacja Alex, zgłoszona przez spółkę Alex Media. Na 98,5 MHz w Żywcu trafi natomiast Radio 90 FM. Oba zwycięskie wnioski są związane z Grupą RMF. Odłożono natomiast decyzję w sprawie emisji w Hajnówce. Jedynie Prawosławna Diecezja Białostocko-Gdańska zaproponowała tam nadawanie Radia Orthodoxia. Niebawem powinny ruszyć konkursy dotyczące emisji w Bochni, Nysie, Kwidzyniu, Słupsku, Starogardzie Gdańskim, Zawierciu i Kaliszu. Te miasta znajdują się w wykazie wolnych częstotliwości.
Dołącz do dyskusji: KRRiT ujawniła podmioty zainteresowane nadawaniem w dwóch miastach
W Lipianach mieszka 3,8 tyś. osób, w powiecie 39 tyś. Niech się Polskie Media wpakują w tą inwestycję. Zobaczymy kiedy ogłoszą upadłość.
Jakoś fajnie wygląda pomysł połączenia Wasze Radio FM w Pile, Wałczu, Złotowie. Dobry pomysł.