SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie Radio dla Ukrainy znów nadaje w Warszawie, Eurozet bez częstotliwości. „Czujemy się dyskryminowani”

Po kilkunastu godzinach milczenia od środy w Warszawie znów nadaje Polskie Radio dla Ukrainy. I to na częstotliwości, o którą starało się Eurozet. - Czujemy się rozczarowani, lekceważeni i dyskryminowani - komentuje dla portalu Wirtualnemedia.pl Grzegorz Kossakowski, prezes Grupy Eurozet. - Nie jesteśmy w stanie zapewnić eteru wszystkim, bo ten nie jest z gumy - mówi nam Witold Tomaszewski, p.o. rzecznika prasowego UKE.

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio dla Ukrainy znów nadaje w Warszawie, Eurozet bez częstotliwości. „Czujemy się dyskryminowani”

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wiktor
Pani Poseł Lichocka miała wpływy na takie a nie inne decyzje i kazała UKE przedłużyć nadawanie Polskiego Radia dla Ukrainy? Chyba tak.
odpowiedź
User
Obiektywnie
Niech już Eurozet przestanie płakać tylko się ogarnie. Wszyscy słyszeli jak wyglądał ten ich „program specjalny dla uchodźców”. Muzyka w 90 % z playlisty głównej Zetki i jakieś 2-3 wejścia w języku ukraińskim. Jeśli ktoś chce słuchać Rihanny, Beyonce, Eda Sheerana czy dance Romania to może sobie włączyć 107,5, 90,6, 91,0, 105,6 plus jakieś kilkanaście innych częstotliwości w Warszawie. Po prostu panowie i panie z UKE nie są głusi i słyszeli co prezentowało sobą „Zet Ukraina”. Informacji i misji było jak na lekarstwo za to umcyk umcyk leciało w ilościach ogromnych. W przeciwieństwie do Eurozetu, program Polskiego Radia ma charakter typowo informacyjny, są reportaże, wiadomości z pierwszej ręki oraz audycje przygotowane przez dziennikarzy Ukraińskiego Radia. Niech Eurozet nie płacze tylko przygotuje faktyczny misyjny program podobny do tego co prowadzi Polskie Radio, to myślę, że UKE zmieni zdanie. Kolejna szafa grająca nie jest potrzebna i tylko zaśmieca eter.
odpowiedź
User
Poland
A redakcja byłego Radia Hobby się patrzy i robi kuku. Przecież można wykorzystać w stolicy kraju i Mazowsza częstotliwość 89,6 MHz wykorzystywane kiedyś przez Radio Hobby w Legionowie i Warszawie. Jeżeli chodzi o Kraków to tutaj można zawnioskować tymczasowo o 100,5 MHz gdzie owszem jest konkurs ale KRRiT nie kwapi się do jego rozstrzygnięcia. Poza tym w stolicy Małopolski można zawnioskować o użycie częstotliwości 98,5, 99,0 i 104,5 MHz na których swego czasu testowali piraci radiowi a jak wiadomo to im KRRiT i UKE zawdzięczają chociażby 95,2 MHz. Częstotliwość 98,5 MHz była zresztą używana podczas Światowych Dni Młodzieży (wraz z innymi częstotliwościami - 88,3 MHz, 89,9 MHz, 91,8 MHz, 93,2 MHz, 94,6 MHz, 98,9 MHz, 100,0 MHz, 105,4 MHz i 107,9 MHz) a z tego co sprawdzałem słuchając pirackiej emisji to sięgała ona daleko. Poza tym KRRiT i UKE powinny wprowadzić do powszechnego użytku testowaną kiedyś technologię HD Radio jeżeli nie kwapią się do wyłączenia analogu radiowego.
odpowiedź