SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Małe kablówki: możemy zrezygnować z kanałów TVP, wskutek nowelizacji abonamentu tracimy klientów

Zarząd związku Mediakom, zrzeszającego głównie małe i średnie sieci kablowe, poinformował, że zlecił analizę prawną dotyczącą możliwości wyłączenia stacji Telewizji Polskiej z ofert dostawców, w związku z nowelizacją przepisów o abonamencie RTV. - Nasi abonenci są przeświadczeni, że ustawa już weszła i za chwilę przekażemy ich dane osobowe Poczcie Polskiej, a w ich domach pojawią się kontrolerzy - mówi Krzysztof Kacprowicz, prezes Mediakomu.

Dołącz do dyskusji: Małe kablówki: możemy zrezygnować z kanałów TVP, wskutek nowelizacji abonamentu tracimy klientów

94 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
abc
Nic nie rozumiesz. Ja mogę nawet dopłacić miesięcznie, byle tylko ta kasa nie poszła na TVP.


Pomyśl, że przez ostatnie 25 lat ponad połowa Polaków nie miała swojej reprezentacji w mediach a abonament płacony był solidarnie. Od czasów transformacji, co roku w statystykach GUSu, Polacy o poglądach centro-prawicowych to ok 60% społeczeństwa. Nie mają nawet jednej głupiej świeckiej telewizji, która reprezentowała by ich punkt widzenia.
0 0
odpowiedź
User
daruś pedale..
Hipokryzja z każdej strony. A jak była PO, to telewizja była lepsza? Skoro tak, to czemu wszyscy, którzy mieli telewizor i korzystali z telewizji migali się od abonamentu? Dlaczego skoro jest obowiązek rejestracji telewizora, to nikt go nie egzekwował? Np. poprzez rejestrację podczas zakupu (z kartami SIM, samochodami jakoś można).

Czy tak ciężko było wprowadzić jakąkolwiek opłatę, że teraz ludzie zaczynają jęczeć i szukają wymówek. Sorry, ale obowiązek płacenia abonamentu jest i wielkie święte oburzenie, że dane przekazują. Nie musieliby tego robić, gdyby Polacy zachowywali się uczciwie i rejestrowali odbiorniki jak tego wymaga prawo.

Banda kombinatorów i tyle. Jak oglądać to za darmo a jak ktoś chce zrobić porządek, przynajmniej częściowo to jęczenie. Co z tego, że nie obejmie wszystkich, skoro obejmie większą liczbę zobligowanych do płacenia abonamentu. Bo abonamentu RTV nie płaci się od korzystania a od możliwości. I nie idzie to tylko na telewizję, ale też na lokalne rozgłośnie radiowe, na ogólnopolskie kanały radiowe.

Ogarnijcie się ludzie i przestańcie jęczeć. W Niemczech czy Wielkiej Brytanii abonament jest dużo wyższy i nikt się nie bawi w unikanie.
Pierdol sie i jedz do fryców albo dalej...
0 0
odpowiedź
User
sposób na dziadka
już dodali element:
adres zamieszkania i korzystania z usługi,
to duże uproszczenie, ale
jak dziadek odbiera emeryturę pod innym adresem to poczta zwariuje


Zgodnie z nowymi przepisami sieci kablowe i platformy cyfrowe mają przekazywać Poczcie Polskiej - która odpowiada za pobór abonamentu radiowo-telewizyjnego - podstawowe dane swoich klientów (imię i nazwisko, adres zamieszkania i korzystania z usługi, PESEL lub inny numer potwierdzający tożsamość, data zawarcia umowy) oraz informować ich o obowiązku rejestrowania telewizorów i udostępniać stosowne formularze.

0 0
odpowiedź