SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wkrótce ogólnopolski multipleks DAB+. UKE odpowie KRRiT w połowie stycznia

Na jednym z najbliższych posiedzeń KRRiT zajmie się sprawą konkursu na ogólnopolski multipleks DAB+. Szef KRRiT wystąpił do prezesa UKE z propozycją nowego podziału częstotliwości cyfrowej telewizji i radia. Z naszych informacji wynika, że UKE ustosunkuje się do tego za miesiąc.

Dołącz do dyskusji: Wkrótce ogólnopolski multipleks DAB+. UKE odpowie KRRiT w połowie stycznia

31 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Radio Hypernova
Eska Bogaczewo wycina wejścia o 8:69
odpowiedź
User
To ja nikt inny
Zieew....! Co mnie obchodzi technologia, która była nowoczesna 15 lat temu?

Masz rację, zlikwidujmy telefonię komórkową bo jest przestarzałą technologią, po co ją nadal utrzymywać. Oczywiście nie w Polsce, ale gdzieś na zachodzie i północy od Polski sieć A działała od 1958 r. UKF trzeba było już dawno zlikwidować, bo przecież jest starszy niż DAB+. Samochody też trzeba zlikwidować, bo przecież teleportacja działa na filmach już od 1966 r.
odpowiedź
User
To ja nikt inny
Może warto było przypomnieć, że UKE pomiędzy 5 sierpnia a 30 września 2010 r. przeprowadziło konsultacje nt. wykorzystania pasma VHF III dla telewizji i radia. Opinię wyrazili wówczas wspólnie: Eurozet, Polskie Radio, Time i Grupa RMF, którzy nie chcieli całego pasma VHF III dla radiofonii.

Opinię wyrazili wówczas również: Grupa Radiowa Agory Sp. z o.o., INFO-TV-FM Sp. z o.o., Instytut Łączności, Klimonda Jacek, Krajowa Izba Gospodarcza, Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji, Migas Dominik, Polskie Forum Radiofonii Cyfrowej, Polskie Radio SA, Radio Koszalin SA, Polskie Sieci Nadawcze Sp. z o.o., Radio Wrocław SA, TP EmiTel Sp. z o.o. i Polska Izba Radiodyfuzji Cyfrowej.

Eurozet, Polskie Radio, Time i Grupa RMF: "Oczekiwać będziemy ochrony naszych interesów, min. poprzez ograniczenie wejścia nowych graczy."

Radio Wrocław: "Zamiana jedynego ogólnopolskiego pokrycia DVB-T w zakresie 174-230 MHz na cztery ogólnopolskie pokrycia T-DAB wydaje się być zasadna."

Radio Koszalin: "Tak, przeznaczenia tych zasobów na potrzeby czterech sieci T-DAB jest uzasadnione."

Instytut Łączności: "W obliczu posiadanych w kraju możliwości widmowych w paśmie UHF (5 multipleksów ogólnopolskich DVB-T plus jeden DVB-H/T) … nie ma konieczności uruchamiania DVB-T w paśmie VHF."

KIGEiT: "Naszym zdaniem pasmo III należy w całości przeznaczyć na usługi transmisji multimediów przeznaczonych od odbioru mobilnego, nadawanych w blokach o szerokości 1,5 MHz."

Przeciwko zamienieniu pokrycia DVB-T na DAB+ byli też Polska Izba Radiodyfuzji cyfrowej, Emitel, PSN, Krajowa Izba Gospodarcza itp.

INFOTV: "Próba decydowania w tej chwili (2010 r.) czy za 3-4 lata lata większą szansę powodzenia ma dodatkowy multipleks DVB-T czy 4 multipleksy T-DAB jest obarczona bardzo wysokim ryzykiem błędu.”

Okazało się, że był to błąd. Emitel cieszy się, że nadawcy telewizyjni inwestowali w anteny VHF III na ich obiektach nadawczych a teraz może je wykorzystać dla radiofonii.
odpowiedź