Wkrótce ogólnopolski multipleks DAB+. UKE odpowie KRRiT w połowie stycznia
Na jednym z najbliższych posiedzeń KRRiT zajmie się sprawą konkursu na ogólnopolski multipleks DAB+. Szef KRRiT wystąpił do prezesa UKE z propozycją nowego podziału częstotliwości cyfrowej telewizji i radia. Z naszych informacji wynika, że UKE ustosunkuje się do tego za miesiąc.
Dołącz do dyskusji: Wkrótce ogólnopolski multipleks DAB+. UKE odpowie KRRiT w połowie stycznia
Masz rację, zlikwidujmy telefonię komórkową bo jest przestarzałą technologią, po co ją nadal utrzymywać. Oczywiście nie w Polsce, ale gdzieś na zachodzie i północy od Polski sieć A działała od 1958 r. UKF trzeba było już dawno zlikwidować, bo przecież jest starszy niż DAB+. Samochody też trzeba zlikwidować, bo przecież teleportacja działa na filmach już od 1966 r.
Opinię wyrazili wówczas również: Grupa Radiowa Agory Sp. z o.o., INFO-TV-FM Sp. z o.o., Instytut Łączności, Klimonda Jacek, Krajowa Izba Gospodarcza, Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji, Migas Dominik, Polskie Forum Radiofonii Cyfrowej, Polskie Radio SA, Radio Koszalin SA, Polskie Sieci Nadawcze Sp. z o.o., Radio Wrocław SA, TP EmiTel Sp. z o.o. i Polska Izba Radiodyfuzji Cyfrowej.
Eurozet, Polskie Radio, Time i Grupa RMF: "Oczekiwać będziemy ochrony naszych interesów, min. poprzez ograniczenie wejścia nowych graczy."
Radio Wrocław: "Zamiana jedynego ogólnopolskiego pokrycia DVB-T w zakresie 174-230 MHz na cztery ogólnopolskie pokrycia T-DAB wydaje się być zasadna."
Radio Koszalin: "Tak, przeznaczenia tych zasobów na potrzeby czterech sieci T-DAB jest uzasadnione."
Instytut Łączności: "W obliczu posiadanych w kraju możliwości widmowych w paśmie UHF (5 multipleksów ogólnopolskich DVB-T plus jeden DVB-H/T) … nie ma konieczności uruchamiania DVB-T w paśmie VHF."
KIGEiT: "Naszym zdaniem pasmo III należy w całości przeznaczyć na usługi transmisji multimediów przeznaczonych od odbioru mobilnego, nadawanych w blokach o szerokości 1,5 MHz."
Przeciwko zamienieniu pokrycia DVB-T na DAB+ byli też Polska Izba Radiodyfuzji cyfrowej, Emitel, PSN, Krajowa Izba Gospodarcza itp.
INFOTV: "Próba decydowania w tej chwili (2010 r.) czy za 3-4 lata lata większą szansę powodzenia ma dodatkowy multipleks DVB-T czy 4 multipleksy T-DAB jest obarczona bardzo wysokim ryzykiem błędu.”
Okazało się, że był to błąd. Emitel cieszy się, że nadawcy telewizyjni inwestowali w anteny VHF III na ich obiektach nadawczych a teraz może je wykorzystać dla radiofonii.