SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radio ZET jednak chciało walczyć w konkursie na DAB+, ale po terminie. Nie zgodziła się na to KRRiT

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji umorzyła postępowanie w sprawie wniosku Eurozetu, nadawcy Radia ZET, który zażądał przywrócenia terminu na złożenie oferty w konkursie dotyczącym miejsc w ogólnopolskim multipleksie DAB+. Spółka tłumaczy, że zmieniła się sytuacja, odkąd KRRiT podała termin wyłączenia analogowej emisji radia.

Dołącz do dyskusji: Radio ZET jednak chciało walczyć w konkursie na DAB+, ale po terminie. Nie zgodziła się na to KRRiT

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
HEH
Bo KRRiT działa bez ładu i składu. Nie realizuje własnych planów, na które wydaje publiczne pieniądze. Już dawno muxy lokalne powinny działać w całej Polsce.
Teraz trzeba usunąć planowane sloty dla PR, zwiększyć bitrate minimalny do 128 kbps dla 9 programów. Następnie przywołać PR do porządku, bo rozwalili jakość dźwięku i podkręcili wysokie tony. I Radio Zet dopuścić do MUX-R1.

ńo chyba dobrze ze wysokie tony są bo na FM tego nie uzyskasz powyżej 15khz. chyba ze ktoś już głuchy jest to i tak tego nie usłyszy ... a z wiekiem też wysokich tonów się nie słyszy

a obecnie do 16,4kHz. A jak nie używasz RDS to nawet do 17kHz. Technika idzie do przodu :)
0 0
odpowiedź
User
@Ging
I tak kończy się machanie szabelką przez prywaciarzy. Upieranie się przy internecie jest idiotyczne - to zmuszanie ludzi do abonamentu za niego, podczas gdy dostęp do fal jest zwyczajnie darmowy.

@Ging, internet masz dziś w każdym pakiecie komórkowym, bez dodatkowych opłat. Technologia DAB+ jest już mocno przestarzała, pomimo grubych milionów jakie (nie)rząd PiS wywalił w błoto, słuchalność DAB+ jest znikoma. Odbiorca nie ma tu korzyści jak w przypadku przejścia nadawania TV na emisję cyfrową.
0 0
odpowiedź
User
@student
Przecież oczywiste było dla wszystkich, że kiedyś analog się skończy.

@student no właśnie że nie jest to wcale takie oczywiste. Szwajcaria odsuwa przejście na DAB+, Norwegia która była prekursorem i już kilka lat temu wyłączyła analog dla stacji ogólnokrajowych zatrzymała cały proces i nie wyłącza dalej analogu, pomimo wcześniejszych planów. Analogu nie wyłączyły bogate i rozwinięte Niemcy ani Wielka Brytania, która cyfryzuje się już prawie 30 lat. DAB+ to technologia przestarzała, radiofonia scyfryzowała się już dawno w Internecie.
0 0
odpowiedź