Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2011-01-07

A A A POLEĆ DRUKUJ

Gdzie jest dzisiaj Magda M. – FILM-owy ranking polskich aktorów serialowych

150x110

Gdzie się podziała dawna Magda M., że o Kasi (tej od Tomka) nie wspomnę pyta Konrad J. Zarębski. W pejzażu „Domu nad rozlewiskiem” Joanna Brodzik jest jak kwiatek do kożucha – wtóruje mu Małgorzata Zarębska. W styczniowym numerze magazynu FILM – ranking polskich aktorów serialowych 2010.

Ponadto w styczniowym wydaniu FILMU Natalie Portman i mroczny świat baletu oraz próba odpowiedzi na pytanie, dlaczego polskie komedie nie śmieszą. A poza tym – tradycyjny styczniowy kinowy alfabet 2011, czyli co nas czeka na dużym ekranie przez najbliższe 12 miesięcy.

Oglądanie seriali ma wiele zalet - piszą w styczniowym FILMIE autorzy Rankingu Aktorów Serialowych 2010. A jakie zalety ma granie w serialach? Na pewno przynosi popularność. Czy jednak formuła serialu pozwala aktorowi rozwinąć skrzydła? Jak to się dzieje, że niektórzy nawet w nienajlepszych seryjnych produkcjach potrafią błysnąć i pokazać klasę, a niektórym mały ekran wyraźnie szkodzi? No i komu właśnie szkodzi, a kto potrafi z serialowej roli zrobić perełkę? Wśród ocenianych m.in. Piotr Adamczyk, Sonia Bohosiewicz, Magdalena Cielecka, Katarzyna Glinka, Joanna Osyda, Tomasz Ciachorowski, Magdalena Schejbal, Julia Pietrucha, Michał Piela i Artur Żmijewski.

Oscarową rolę zagrała na pewno Natalie Portman. 21 stycznia na ekrany naszych kin wchodzi „Czarny łabędź” Darrena Aronofsky’ego, jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Portman gra w niej rolę baleriny, która staje przed szansą zagrania podwójnej roli w „Jeziorze łabędzim”. Aktorka dla roli w filmie przeszła na drakońską dietę, żywiła się wyłącznie marchewką i migdałami. Wszystkie sceny baletowe zagrała osobiście. Czy amerykańska Akademia Filmowa doceni jej poświęcenie? Kulisy powstawania filmu „Czarny łabędź” i rozmowa z reżyserem – w najnowszym wydaniu miesięcznika FILM.

U progu nowego roku FILM przynosi także analizę polskich… komedii. Na naszym rynku słowo „komedia” stało się synonimem filmu komercyjnego – pisze autor i przypomina mało śmieszne komedie ostatnich lat. Swoistym zjawiskiem w polskim kinie stały się „komedie romantyczne”. Gatunek święci triumfy popularności na całym świecie, ale w Polsce ma swoją specyfikę. Tzw. romkomy nie są ani śmieszne, ani romantyczne, a na dodatek udają niepolskie. Dlaczego nas nie śmieszą i czego brakuje polskim komediom – w najnowszym numerze FILMU.

Ponadto – jak zwykle u progu nowego roku – FILM podpowiada, co warto zobaczyć w kinie w 2011 r. Z wielu zapowiedzi redakcja wybrała 30 premier, od „127 godzin” poprzez m.in. biografię Marylin Monroe, kolejną część „Piratów z Karaibów”, nowe filmy Woody’ego Allena, Pedro Almodovara, Sofii Coppoli, Larsa von Triera, Gusa Van Santa, Emira Kusturicy po polski „Lincz”, „Salę Samobójców” oraz „Wygranego”.

Styczniowy FILM jest dostępny w wersji z dwiema płytami DVD – a na płytach „Sekretarka Hitlera” – dokument o ostatniej sekretarce wodza III Rzeszy - oraz „Bez skrupułów” – film biograficzny o Trumanie Capocie. Cena magazynu z DVD wynosi 9,99 zł, magazyn bez płyty kosztuje 6,99 zł.

Najciekawsze materiały z nowego numeru magazynu FILM można przeczytać na portalach Onet i Filmweb. Ponadto numer promowany jest w serwisie Mediarun oraz w serwisach internetowych Platformy Mediowej Point Group.

 *****

„Film” to najstarszy polski magazyn poświęcony tematyce kina i filmu. Ukazuje się od 1946 r. Od 2007 r. wydawcą „Filmu” jest Media Point Group, spółka zależna Platformy Mediowej Point Group.





Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS