Żabka Polska i Żywiec Zdrój testują ekomaty do selektywnej zbiórki odpadów
Sieć Żabka Polska i Żywiec Zdrój, podpisały list intencyjny, w ramach którego rozpoczynają test Ekomatów - automatów umożliwiających selektywną zbiórkę opakowań po napojach z plastiku i metalu. Pierwsze urządzenia staną jeszcze w tym roku przy wybranych Żabkach w Poznaniu i Warszawie. Zebrany surowiec posłuży do stworzenia nowych butelek.
Żabka Polska i Żywiec Zdrój zapowiadają, że do końca pierwszego kwartału roku będzie funkcjonowało już 15 ekomatów. Klienci, którzy oddadzą plastikowe i metalowe opakowania po napojach do EKOmatów umieszczonych przy sklepach Żabka, mogą liczyć na dodatkowe punkty lojalnościowe w aplikacji żappka. Za każde wrzucone opakowanie otrzymają 10 żappsów.
- Teraz łączymy siły z naszym partnerem Żywiec Zdrój, by jeszcze skuteczniej promować recykling jako jeden ze sposobów na ograniczenie produkcji pierwotnego plastiku. Zachęcamy naszych klientów do oddawania pustych butelek i puszek oraz wspólnego odkrywania, jak wielkie znaczenie mają małe kroki podejmowane przez nas na co dzień - mówi Tomasz Suchański, prezes zarządu Żabka Polska.
Frédéric Guichard, prezes Żywiec Zdrój dodaje: -Cieszymy się, że naszymi działaniami inspirujemy innych uczestników rynku do podejmowania odważnych i innowacyjnych kroków na rzecz ochrony środowiska. Takie rozwiązania, jak powstałe we współpracy z siecią Żabka EKOmaty, pozwalają na efektywniejszy recykling butelek PET, jak również na budowanie dobrych, prośrodowiskowych nawyków.
Żywiec Zdrój to kolejny producent z branży napojowej, który wdraża rozwiązanie ułatwiające konsumentom selektywną zbiórkę opakowań. W ubiegłym roku w Warszawie stanęły pierwsze recyklomaty od Coca-Coli, służące do do zbierania butelek ze szkła, plastiku i puszek z aluminium.
Żabka Polska ma ponad 6100 placówek prowadzonych przez ponad 4300 franczyzobiorców w całej Polsce.
Dołącz do dyskusji: Żabka Polska i Żywiec Zdrój testują ekomaty do selektywnej zbiórki odpadów
mam puszkę, butelkę po piwie czy wodzie to idę sobie do pierwszego lepszego supermarketu, podchodzę do maszyny i SRU, zero pytań gdzie ja to kupiłem, zero odpowiedzi, sorry nie mamy miejsca itp itd
w PL zwrotna jest tylko 0,5l butelka po piwie, 0,33 i 0,66l to zatem jakieś inne dziwne kosmiczne szkło
Zgadzam się. Jeden wspólny system dla wszystkich. Ponadto, za zwrot do takiej maszyny otrzymuje się rabat do wykorzystania w sklepie na którego terenie znajduje się automat. Dobre rozwiązanie.