SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

UPC Polska inwestuje w internet o prędkości 1 Gb/s. Zapowiada też start usługi telefonii komórkowej

Firma UPC Polska inwestuje w budowę sieci światłowodowej, która ma zapewnić klientom internet o prędkości 1 Gb/s. Zamierza także uruchomić usługę telefonii komórkowej na początku 2019 roku. - Po zakończeniu negocjacji z Multimedia Polska nadal jesteśmy zainteresowani przejęciami na polskim rynku telekomunikacyjnym - poinformował wczoraj Robert Redeleanu, prezes UPC Polska.

fot. nbfot. nb

UPC Polska, dostawca telewizji i internetu zapewnia, że wkrótce jego klienci będą mogli korzystać z połączenia o prędkości 1 Gb/s. W siedzibie firmy, podczas prezentacji nowego urządzenia udało się osiągnąć połączenie o prędkości dochodzącej do 2 Gb/s. Wszystko za sprawą technologii DOCSIS 3.1, która oferuje przesył danych nawet do 10 Gb/s.

Jak powiedział Robert Redeleanu, nowy szef UPC w Polsce zasięg super szybkiej sieci ma być ograniczony do większych miast i stopniowo rozbudowywany - w tym roku od jednej aglomeracji do kilku.

- Firma w Polsce będzie drugim, po Niemczech operatorem z grupy Liberty Global, oferującym w tym roku gigabajtowe prędkości i innowacyjne rozwiązania, podnoszące jakość domowego WiFi - powiedział Robert Redeleanu, szef UPC Polska.

- Kontynuujemy inwestycje w większości regionów kraju. Takim krokiem jest zwiększanie zasięgu światłowodu, które jest kluczowe dla naszego wzrostu. Naszym celem do osiągnięcia jest pozycja numer 1 w łączności i rozrywce domowej na polskim rynku - skomentował prezes UPC Polska.

Szybszy internet dzięki nowym urządzeniom

Połączenie z siecią o przepustowości sięgającej 1 Gb/s będzie możliwe dzięki nowej wersji urządzenia Connect Box oraz technologii FFTH (Fiber to The Home - technologia światłowodowa w domu). Klienci, którzy będą chcieli skorzystać z szybszego internetu, będą musieli wymienić swój router. Urządzenie będzie wsparte systemem Smart WiFi, który automatycznie optymalizuje parametry połączenia, zapewniając lepszą jakość transmisji danych (poprzez inteligentny podział pasma między urządzeniami, automatyczne sterowanie pasmem lub zmianę kanału WiFi oraz przełączenie urządzenia do innego punktu dostępowego).

Dodatkowo UPC Polska oferuje Boostery - urządzenia, które zapewniają lepszy zasięg bezprzewodowej sieci w dużych mieszkaniach (lub domach). Operator proponuje także aplikację Connect App, która pomaga w zarządzaniu siecią domową.

Liberty Global sprzedaje spółki Vodafone za 19 mld euro, ale planuje kolejne przejęcia

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że Liberty Global, właściciel UPC Polska sprzedaje spółki w Niemczech, Czechach, Rumunii i na Węgrzech. Robert Redeleanu, CEO w UPC Polska powiedział wtedy, że „umowa nie będzie mieć wpływu na działalność firmy w Polsce”. W poniedziałek tę informację potwierdził.

Na pytanie Wirtualnemedia.pl, jak wpłynie to z kolei na rynek w Niemczech, Czechach, Rumunii i na Węgrzech - na rynkach, gdzie sprzedał swoje spółki Vodafone, odpowiedział, że nie może tego ocenić przed zamknięciem transakcji. Do tego czasu nie będzie to miało natomiast żadnego wpływu na działalność ani firmy - ani w jego ocenie - tamtejszych rynków.

Mimo ostatniej transakcji Liberty Global, prezes UPC Polska wyraźnie podkreślił, że spółka w Polsce nie jest na sprzedaż. Dodał także, że mimo wycofania się z zakupu sieci Multimedia Polska firma nadal interesuje się konsolidacją rynku oraz widzi szansę i możliwości na kolejne przejęcia. - (Szanse) będziemy musieli ponownie ocenić - powiedział Redeleanu.

Pytany jak ocenia przejęcie Netii przez Cyfrowy Polsat (pisaliśmy o tym, że UOKiK zgodził się bezwarunkowo na przejęcie przez Cyfrowy Polsat kontrolnego pakietu akcji Netii) odpowiedział: - W każdym kraju rywalizuje się w danym sektorze. Jeśli „zostanie się z tyłu” jest się nieważnym, zniknie z rynku. Konsolidacja jest bardzo istotna - powiedział Wirtualnemedia.pl.

Przypomnijmy, że w październiku ub.r. UPC Polska porozumiał się co do przejęcia Multimedia Polska za 760 mln zł. Jednak pod koniec marca wycofał się z transakcji, a Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów badający transakcję ocenił, że fuzja firm spowodowałaby ograniczenie konkurencji na rynkach płatnej telewizji i dostępu do internetu stacjonarnego w 11 miastach.

Trendy rynku telekomunikacji: płatne kanały telewizji, szerokopasmowy internet, konwergencja

Szef operatora wskazał także na czynniki wzrostu rynku telekomunikacyjnego, które – według niego - będą miały wyraźne znaczenie dla przyszłości rynku. Wskazał, że istotny jest wzrost konsumpcji treści cyfrowych przez kanały płatnej telewizji, OTT, VoD; zwiększenie się dostępu do sieci szerokopasmowej wysokich prędkości oraz coraz większa skala procesu konwergencji, który widoczny jest także na polskim rynku.

Prezes potwierdził, że spółka zamierza uruchomić usługi telefonii komórkowej na początku 2019 roku.

UPC Polska jest dostawcą telewizji, internetu oraz telefonii. Z usług firmy korzysta ok. 1,5 mln klientów w kraju, w 3,3 mln gospodarstw domowych. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, spółka powiększyła sieć o 223,6 tys. gospodarstw domowych.

Dołącz do dyskusji: UPC Polska inwestuje w internet o prędkości 1 Gb/s. Zapowiada też start usługi telefonii komórkowej

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
internauta
Download 1 Gb/s, a upload 50 Mb/s? W Krakowie już od roku pewna firma oferuje łącze symetryczne do domu 1/1 Gb/s za około 150 zł miesięcznie.
odpowiedź
User
Tak to bywało, czy nadal..?
Jeżeli nowy router znowu dokleją, do tego badziewnego dekodera po taniości, który jest w mediaboxie Horizon, to niech lepiej idą na szczaw!
To samo z bardzo niesymetrycznym łączem down/upload, przez co żaden yotuber, czy inny streamer tej nędzy nie bierze. W czasach wysyłania dużych ilości danych na wirtualne dyski oni dają tak wąski upload.

Ich marketerzy naciągają ludzi na branie szerokich łącz download, mimo że większość takich nie potrzebuje - ot żerują na niewiedzy lemingów. Serwery na których stoi większość internetu są dużo wolniejsze od 30 Mbps, czyli najwęższego łącza które oferują.
Nędzna firemka naciągaczy (tak jak wiele z kontrolnym pakietem obcego kapitału, stosującym kreatywną księgowość i nie płacącą podatkow,.. vide Orange), wciskająca podstępnie na chama usługi dodatkowe, których większość nie chcę bo nie potrzebuje, ale nieświadomie płaci.

Poza tym UPC beztrosko, łatwo wydaje dane swoich klientów policji na podstawa lipnych, czy fałszywych oskarżeń jakiegoś menelstwa, którym nie spodobasz się w internecie, więc uwaga na tą firmę!
Żaden aktywny na różnych polach internauta nie powinien korzystać z usług tego niezaufanego dostawcy usług medialnych, nieszanującego swoich klientów! Jak już, to tylko przez dobry, szyfowany tunel VPNa.
Zresztą ufanie jakiejkolwiek molochowatej firmie jest wysoce nierozsądne.

W razie czego służę dowodami i wezmę dalszy udział w ewentualnej polemice, łącznie z ujawnieniem prawdziwych danych.
odpowiedź
User
e
I co z tego skoro nikt z Was nie wykorzysta takiej przepustowości oczywiście jak to w Polsce idziemy na ilość a nie na jakość
odpowiedź