TVP Parlament ubiega się o koncesję
W środę TVP wystąpiła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z wnioskiem o przyznanie koncesji dla kanału TVP Parlament.
TVP Parlament ma informować widzów o pracach Sejmu RP, Senatu RP, komisji sejmowych i senackich, Parlamentu Europejskiego, Trybunału Konstytucyjnego, Najwyższej Izby Kontroli a także innych organizacji i instytucji mających wpływ na życie społeczne i polityczne w Polsce.
Jak informuje TVP, nowy kanał ma "ściśle współpracować" z Agencją Informacji TVP i "wykorzystywać jej potencjał technologiczny".
Decyzja o uruchomieniu TVP Parlament oznacza, że transmisje obrad Sejmu i Senatu znikną z ramówki TVP Info.
- Projekt ramówki jesiennej przygotowanej w TVP Info to odpowiedź na spadające wpływy z abonamentu wymuszający na TVP poszukiwania nowych źródeł przychodów. Zgodnie ze znanymi już decyzjami Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji niemal ze 100 proc. pewnością można stwierdzić, że TVP Info nie otrzyma w 2010 r. pieniędzy z abonamentu. Aby móc kontynuować działalność, w tym także misyjną, potrzeba zmaksymalizować oglądalność i wykorzystanie pasm reklamowych. Bezpośrednie transmitowanie przez TVP Info obrad parlamentu będzie miało miejsce wówczas, gdy będą tam ważne wydarzenia (np. debata budżetowa itp.). W pozostałych wypadkach TVP Info będzie relacjonowało najważniejsze punkty obrad w specjalnych programach informacyjnych - powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl po. rzecznik prasowy TVP Daniel Jabłoński.
Projekt utworzenia TVP Parlament pojawił się w TVP kilka lat temu, za prezesury Bronisława Wildsteina. Kolejny zarząd z Andrzejem Urbańskim na czele deklarował, że będzie ten projekt kontynuował. W lipcu 2007 r. szefem prac nad utworzeniem kanału został Sławomir Siwek (obecnie zawieszony członek zarządu).
Zmiany w transmitowaniu obrad parlamentu wprowadziło niedawno także Polskie Radio. Od sierpnia z eteru zniknęło Polskie Radio Parlament. Od tego momentu można go słuchać wyłącznie w internecie.
Dołącz do dyskusji: TVP Parlament ubiega się o koncesję