Katarzyna Adamiak-Sroczyńska odwołana z funkcji szefowej „Pytania na śniadanie”
Katarzyna Adamiak-Sroczyńska przestała kierować zespołem „Pytania na śniadanie” w TVP2, poinformowano ją o tym w czasie urlopu. Ma nadal pracować w Telewizji Polskiej.
- Kochani, jestem na urlopie, ale właśnie otrzymałam pismo, że przestaję być producentem Pytania na śniadanie - poinformowała Katarzyna Adamiak-Sroczyńska w piątek na swoim profilu facebookowym.
- Bardzo serdecznie dziękuję całej ekipie i mojemu zespołowi za to, że we mnie uwierzył i razem udało się nam zmienić wszystko, ale przede wszystkim prześcignąć konkurencję. Zaczęłam pracę w redakcji dwa lata temu, to był wspaniały okres. Nigdy nie zapomnę tego co z Wami przeżyłam. Powodzenia. Jesteście najlepsi - podkreśliła.
Adamiak-Sroczyńska kierowała „Pytaniem na śniadanie” przez 2,5 roku
Katarzyna Adamiak-Sroczyńska kierownikiem redakcji „Pytania na śniadanie” została w lutym 2017 roku. Od listopada 2017 roku program jest nadawany także w niedziele, a rok później zyskał nowe studio, logo i czołówkę.
W lutym ub.r. Adamiak-Sroczyńska przejęła też obowiązki dyrektora agencji kreacji, oprawy i reklamy TVP, w miejsce odwołanego Piotra Kani. Natomiast w grudniu ub.r. przejęła dodatkowo funkcję szefa agencji kreacji rozrywki, zastępując Marcina Wolskiego.
Na początku br. oba piony połączono w agencję kreację rozrywki i oprawy. Adamiak-Sroczyńska zarządzała nią do końca czerwca, kiedy została zastąpiona przez Annę Cyzowską.
Do TVP po pracy w kancelarii prezydenta
Katarzyna Adamiak-Sroczyńska nadal ma pracować w TVP. Nie podano jeszcze, jaką funkcję będzie teraz pełniła.
Od sierpnia do listopada 2015 roku Adamiak-Sroczyńska była dyrektorem dyrektora biura prasowego Kancelarii Prezydenta RP i rzecznikiem prasowym Andrzeja Dudy.
Przedtem przez dwa lata była współwłaścicielką firmy doradczej New Story. W latach 2009-2013 pracowała jako zastępca redaktora naczelnego Radia Wnet i redaktor naczelny „Kuriera Wnet”. Wcześniej była m.in. starszym specjalistą ds. PR w radiowej Trójce, szefową działu kultury w dzienniku „Metro” i dziennikarką „Życia”.
Zmiany wśród prowadzących „Pytanie na śniadanie”
Z początkiem sierpnia do grona gospodarzy „Pytania na śniadanie” na stałe dołączył Aleksander Sikora, poprzednio reporter programu. Pasma nie będzie już natomiast prowadził Michał Olszański, dowiedział się o tym pod koniec lipca w rozmowie z Anną Cyzowską.
- Nie mam pretensji o to, że szefostwo nie widzi mnie w nowym układzie programu. Mam żal o sposób pożegnania się ze mną. Pięciominutowa rozmowa na pożegnanie z kimś, kto współtworzył ten program, to moim zdaniem niezbyt eleganckie rozwiązanie - powiedział Olszański portalowi Wirtualnemedia.pl. - Jesteśmy świadomi, że widownia jest coraz młodsza i oczekuje prowadzących, którzy zdynamizują program. Stąd zmiany w audycji - uzasadnił Łukasz Greszta, szef centrum informacji TVP.
Wśród gospodarzy „Pytania na śniadanie” pozostaje natomiast Monika Zamachowska, która ostatnio prowadziła program w parze z Michałem Olszańskim.
Z kolei w maju br. jako gospodarze pasma zadebiutowali Małgorzata Tomaszewska wspólnie z Aleksandrem Sikorą oraz Ida Nowakowska.
Według danych Nielsen Audience Measurement w pierwszej połowie br. średnia oglądalność „Pytania na śniadanie” wynosiła 509 tys. osób przy 10,25 proc. udziału w oglądalności. Program wyprzedzał konkurencyjne „Dzień dobry TVN”.
Natomiast TVP2 w minionym półroczu zanotowała 552 706 widzów średniej oglądalności minutowej i 8,47 proc. udziału w rynku oglądalności (po wzroście o 0,25 pkt proc. w skali roku).
Dołącz do dyskusji: Katarzyna Adamiak-Sroczyńska odwołana z funkcji szefowej „Pytania na śniadanie”