SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Paweł Laskowski prezesem Polskich Badań Internetu

Paweł Laskowski został wybrany przez wspólników Polskich Badań Internetu na prezesa firmy. Zastąpił na tym stanowisku Krzysztofa Mikulskiego.

Paweł Laskowski, prezes PBIPaweł Laskowski, prezes PBI

- Zamierzam w pełni zaangażować się na rzecz rozwoju badań internetu w Polsce i wdrażania nowych, strategicznych zadań PBI - zapowiada Paweł Laskowski. - Ściśle współpracując z udziałowcami PBI i innymi podmiotami rynku reklamowego będę dążył do upowszechniania standardu pomiaru widowni internetowej oraz umocnienia rynku reklamy internetowej. Chcę też rozwijać kompetencje Polskich Badań Internetu w dostarczaniu wiedzy o polskim internecie, wykorzystując moje dotychczasowe doświadczenie związane z reklamą internetową i rynkiem programmatic - wylicza.

Firma Polskie Badania Internetu prowadzi i udostępnia wyniki badania polskiego internetu Gemius/PBI realizowanego przez spółkę Gemius. Ponadto realizuje zadania własne. Udziałowcami firmy są najwięksi wydawcy internetowi: Grupa Onet i Ringier Axel Springer Polska, Wirtualna Polska, Grupa Interia, Agora, Cyfrowy Polsat, Polska Press Grupa, Allegro i Grupa ZRP Media.

Poprzednio prezesem PBI był Sławomir Pliszka, który objął tę funkcję w maju 2016 roku. Teraz odszedł z firmy, nie podano jego planów zawodowych. Po jego odejściu stanowisko te objął Krzysztof Mikulski, członek zarządu PBI.

Paweł Laskowski w ostatnich latach był dyrektorem zarządzającym Ve Interactive Poland, firmy specjalizującej się w rozwiązaniach onsite engagement i programmatic buying. Był też współzałożycielem stacji telewizyjnej Golf Channel, uruchomionej na licencji NBC Universal.

Wcześniej pracował m.in. jako szef spółki Amnet Polska (należącej do Dentsu Aegis Network Polska), a także był założycielem, udziałowcem i prezesem spółki informatycznej Comtica oraz współtworzył telewizję 4fun.TV (jako jeden z założycieli, udziałowiec i członek rady nadzorczej).

Dołącz do dyskusji: Paweł Laskowski prezesem Polskich Badań Internetu

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
DeeRick
O wdzicie, teraz mam wszystkich uczestnikow kartelu naciagajacych inwestorow reklamowych.
Uzupelnie dedykowany temu tekst. Dzieki! :-D
odpowiedź
User
DeeRick
Hiper Update 2018-07-26
Ekspert od wirtuaIu poIeca... JesIi ktos ma w przegladarce na komputerze stacjonarnym komunikat, przy wejsciu na witryne, czy na odtwarzaczu wideo formatu html5 o wwyyIIaacczzeenniiuu bbIIookkoowwaanniiaa reklam, to zastosuj w przegladarce rozszerzenie AdGuard Blocker Content (zastepuje kiepski AAddbbIIoocckk+ i uBlock, czy bbIIookkeerraa Opery opartego o listy i reguly uBlock (sprzedane biale listy).
Adguard oprocz bIokowania reklam ma tez filtr elementow szpiegujacych z najbardziej wszechstronna lista roznych licznikow i narzedzi analizy sieci, nie potrzeba Ghostery i podobnych. Przeciwdziala sledzeniu, czyli zbieraniu informacji gdzie wchodzimy w internecie.
Jesli ktos napotka problem z wykrywaniem w nowej wersji softu html5, czy witryny, to po przez formularz w opcjach zglosic na Github AdGuarda.

Na urzadzeniach mobilnych koniecznie stosowac przegladarke Yandex Browser with Protect (szyfrowanie pakietow przy publicznym laczu wifi i skan sciaganych plikow na obecnosc wirusow przez modul Kaspersky lab, wbudowane podstawowe rozszerzenia typu notatnik), lub kiedy sie komus sypie wersje Yandex beta (wyszukac w sklepie Androida). Yandex ma opcje kompresji danych i video on/off (mobilnie oszczedzanie danych pakietowych a zarazem firmowe proxy), lub Samsung Internet Browser - wespol z apk. AdGuard darmowo dziala tylko z tymi dwiema przegladarkami mobilnymi!

Przy darmowej wersji AdGuard nigdy nie konsumowac tresci za pomoca dedykowanych aplikacji mobilnych komercyjnych portaIi, bo tam nie bedzie mozna zzaabbIIookkoowwaacc zbednych a irytujacych elementow.

W rozszerzeniu i apk. AdGuard zalaczyc dodatkowo filtry Annoyances i najwazniejsze reguly AAnnttii-AAddbbIIoocckk KKiiIIeerr. Mozna opcjonalnie wlaczyc AAddbbIIoocckk polskie reguly i odznaczyc filtr uzytecznych reklam.

Jezeli kogos wkurzaja autopleje video, to rozszerzenie Disable HTML5 Autoplay. Obydwa dodatki (desktop: Win, MacOS, Linux) dostepne na Yandex (hit na PC, polecany w komentarzach na dobreprogramy), Chrome, Opere, Firefoxa i Safari.

Pilnujac aktualizacji i poprawnej, acz prostej konfiguracji gwarancja, ze tak na desktop, jak i mobilnie w duecie Yandex/S.I.B. - AdGuard, nie zobaczycie zadnych rekIam, wyskakujacych okienek, pustych pol po rekIamach, komunikatow o wylaczenie rekIam i pochodnych RODO - sprawdz w Yandex czy masz zalaczona opcje Hide ads on this site i Block Content! Od tego momentu komfortowe surfowanie przyspieszy.
Dodatki i apki sa bardzo przyjazne dla laika, wiec dla kazdego szybko i latwo. Ja lipy nie polecam :)

Natomiast jeżeli chcecie zzaabbIIookkoowwaacc wszystkie statystyki, wybrane skrypty, podpiete moduly spolecznosciowe i ciasteczka szpiegujace witryn na amen, to rozszerzenie uMatrix, ale to dla tych (komputerowcy), ktorzy co najmniej maja wiedze z jakich elementow zbudowana jest witryna internetowa i co do czego sluzy.
Nie dajcie zarabiac animatorom pozorow, platnym botom, oszustom, bezprawnie kasujacym i bbllookkuujjaaccyymm komentarze, posty i wszystkim skrajnie komercyjnym ppoorrttaIIoomm. Wiele niezbednych informacji o wirtualu, poradnikw, instrukcji tekstowych, jest na adresie u t n . pl / Interia - Mordoru (wpisz bez spacji).
Sekcja o mobilnych przegladarkach tam nieaktualna - rozbudowana, nowa wersja sekcji, ze wskazaniem dla laikow i zaawansowanych, operujcych na kilku przegladarkach wkrotce,.. przy wenie. ;-)
odpowiedź
User
Mandela
Stanisław Anioł też mógłby zająć to stanowisko, co to za cieć?
odpowiedź