„Ozdrowieńcy” w TVP1. „Musimy przestrzec ludzi”
Od 20 marca Jedynka będzie pokazywać nowy cotygodniowy program „Ozdrowieńcy”, w którym zaprezentowane zostaną historie ludzi po przebytej chorobie COVID-19. - Musimy przestrzec ludzi, szczególnie teraz w trzeciej fali epidemii - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Anna Szałańska, autorka cyklu.
„Ozdrowieńcy” to dokumentalno-publicystyczna audycja, w ramach której przedstawione zostaną historie ludzi po przebytej chorobie COVID-19.
>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę
Bohaterami programu prowadzonego przez Rafała Porzezińskiego będą m.in. Iwona i Gerard z „Sanatorium miłości”, reprezentacja Polski w hokeja oraz ojciec Leon Knabit. Autorzy audycji nie zapomną również o tych, którzy przegrali z wirusem, odeszli w samotności, jak również o bohaterach, którzy na co dzień stają na pierwszej linii walki i organizują pomoc dla osób przechodzących chorobę czy kwarantannę.
Zdjęcia do programu wystartowały w połowie lutego, dotychczas nagrano cztery pierwsze odcinki.
„Ozdrowieńcy” to autorski program Anny Szałańskiej i Piotra Poraj-Poleskiego, który jest również reżyserem formatu.
- Z psychologicznego punktu widzenia to dla mnie niezwykłe doświadczenie czasu, przestrzeni i ludzi bo nigdy nie pisałem czegoś co dzieje się szybciej niż zdążysz pomyśleć. Nigdy nie reżyserowałem czegoś co dzieje się tu, teraz, wokół. To dziwne uczucie - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Piotr Poraj. - Musimy przestrzec ludzi, szczególnie teraz w trzeciej fali epidemii że nic się nie skończyło, że brak naszej czujności może nam odebrać ludzi, których kochamy i cenimy. Ja i moja rodzina przeszliśmy chorobę, strach o najbliższych jest nie wyobrażalny a bezsilność niszcząca - dodaje nam Anna Szałańska.
Emisja w soboty od 20 marca
Premierowe odcinki „Ozdrowieńców” na antenie Jedynki będzie można oglądać w soboty o godz. 14.25, począwszy od 20 marca 2021 roku.
Udział TVP1 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2020 roku wyniósł 9,66 proc.
Dołącz do dyskusji: „Ozdrowieńcy” w TVP1. „Musimy przestrzec ludzi”