SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Młodzież i wolność w nowym spocie Komorowskiego, koszty bankowe w klipie Dudy (wideo)

W najnowszej reklamie wyborczej Bronisława Komorowskiego prezentowane jest jego nowe hasło: „Prezydent naszej wolności”. Z kolei spot Andrzeja Dudy skupia się na krytyce polskiego systemu bankowego.

Bohaterką nowego spotu Komorowskiego jest młoda dziewczyna, która podróżując po Warszawie podkreśla, że najważniejsza jest dla niej wolność i nie chce, by ktokolwiek w nią ingerował. Dodaje, że chociaż w obecnej Polsce sporo rzeczy jej się nie podoba, to zmiany nie mogą oznaczać destrukcji - co można odczytać jako krytykę programów wyborczych Andrzeja Dudy i Pawła Kukiza, którzy podkreślali wielokrotnie, że zamierzają mocno zmienić kraj, m.in. obowiązujący ustrój polityczny. - Plastikowi politycy, karierowicze - to nie dla mnie - stwierdza dziewczyna.

Ponadto bohaterka wspomina opozycyjną działalność Bronisława Komorowskiego z okresu PRL, przekonując, że urzędujący prezydent zawsze stanie po jej stronie, kiedy ci nielubiący wolności będą chcieli ją odebrać. W finale spotu dziewczyna trafia na spotkanie Komorowskiego z młodzieżą. Prezentowane jest również nowe, ogłoszone w czwartek hasło wyborcze polityka: „Prezydent naszej wolności”, a także zachęta, by 24 maja pójść do głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Jest to drugi spot Komorowskiego z udziałem młodych osób - poprzedni nagrały dzieci obecnego prezydenta (zobacz szczegóły).

Nowy spot Andrzeja Dudy w krytycznym świetle opisuje polski system bankowy. Punktem wyjścia jest szeroko krytykowana odpowiedź Bronisława Komorowskiego podczas wtorkowego spaceru po Warszawie na pytanie zadane przez nastolatka. Kiedy chłopak poskarżył się, że jego siostra po trzech latach szukania pracy znalazła taką z pensją 2 tys. zł i nie ma jak kupić mieszkania, prezydent poradził, żeby zmieniła pracę i wzięła kredyt.

W dalszej części spotu wyliczane są opłaty bankowe (oprocentowanie kredytu i debetu na rachunku) wyższe w Polsce niż innych krajach Unii Europejskiej (m.in. w Niemczech), mimo że tam ludzie zarabiają więcej. - Banki w Polsce stoją ponad prawem, lobby bankowe trzyma się w polskim parlamencie mocno - podsumowuje lektor klipu.

W piątek Andrzej Duda zapowiedział, że kredyty hipoteczne wzięte we frankach szwajcarskich powinny teraz zostać przewalutowane na złotówki po kursie z okresu, w którym były zaciągane, dużo niższym od obecnego. Natomiast w czwartek sztab kandydata uruchomił w Warszawie biuro porad prawnych, do czego w spocie nawiązuje hasło „#Dudapomoc”.

Andrzej Duda i Bronisław Komorowski w niedzielę po godz. 20 będą odpowiadać na pytania dziennikarzy i dyskutować ze sobą w debacie pokazywanej przez kanały TVP i Polsatu, którą poprowadzą Dorota Gawryluk i Krzysztof Ziemiec (więcej na ten temat).

Dołącz do dyskusji: Młodzież i wolność w nowym spocie Komorowskiego, koszty bankowe w klipie Dudy (wideo)

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wgm
Ile można: co spot, co wystąpienie, co wywiad to wyciąganie karty opozycyjnej przez człowieka, który miał realną ochronę w postaci kochającego teścia z SB. Litości! Trochę pokory! Wielu było opozycjonistów i nie mieli takiej ochrony, za to teraz mają głodowe emerytury, w przeciwieństwie do spadkobierców PRLu! Spot Komorowskiego - nudny, jak flaki z olejem. Nic nowego nie wnosi, samo samochwalstwo i pogarda dla przeciwnika.
0 0
odpowiedź
User
wgm
I jeszcze jedno: co ta zadowolona gimnazjalistka ze spotu Komorowskiego wie o życiu, o dramacie odrzucenia przy staraniu się o pracę, o bezsilności w starciu z bezdusznym urzędnikiem, o wielomiesięcznych kolejkach do lekarzy, czy lęku przed bezrobociem? Wie tylko tyle, czego nauczyła się na lekcje WOS, gdzie wbijają do głów (na ocenę) nazwiska osób zajmujących stołki rządowe czy prezydenckie.
0 0
odpowiedź
User
tommyF
"Prezydent naszej wolności"? Naszej, to znaczy czyjej? Czy to to samo, co "nie ma zgody dla przeciwników naszej zgody"?
0 0
odpowiedź