Messenger z szyfrowaniem rozmów głosowych i wideo
Facebook wprowadza do komunikatora Messenger możliwość szyfrowania rozmów głosowych i wideo.
Od 2016 r. w Messengerze istnieje opcja szyfrowania typu end-to-end rozmów tekstowych pomiędzy użytkownikami. Teraz ta sama technologia zostanie zastosowana w przypadku rozmów głosowych i wideo.
Facebook podkreśla, że na przestrzeni ostatniego roku zaobserwował znaczący wzrost wykorzystania połączeń audio i wideo w Messengerze. W zeszłym roku użytkownicy komunikatora wykonywali ponad 150 mln połączeń wideo dziennie.
Szyfrowanie typu end-to-end pomiędzy użytkownikami jest już dostępne na WhatsAppie. Facebook zachwala tą technologię, argumentując, że zapewnia ona użytkownikom ochronę prywatności i bezpieczeństwo. Dzięki niej, treść wiadomości czy połączeń jest chroniona od momentu wysłania do odbioru.
"To oznacza, że nikt inny, w tym Facebook, nie może zobaczyć ani posłuchać co jest wysyłane lub powiedziane." - czytamy w komunikacie.
Poza tym, w Messengerze rozszerzone zostały opcje kontroli nad czasem oczekiwania na zniknięcie wiadomości z szyfrowanych czatów. Teraz jest to od 5 sekund aż do 24 godzin.
Ponadto, Facebook zapowiedział rozpoczęcie testów szyfrowania typu end-to-end dla grupowych rozmów głosowych i wideo w Messengerze.
Z kolei na Instagramie, w wybranych krajach z udziałem dorosłych użytkowników, już ruszyły testy narzędzia pozwalającego na szyfrowanie rozmów tekstowych i połączeń jeden na jeden.
Z Facebooka regularnie korzysta na świecie ponad 2,8 mld użytkowników. W II kwartale br. Facebook osiągnął wzrost przychodów o 56 proc., do 29,08 mld dolarów i zysku netto z 5,18 do 10,39 mld dolarów.
Dołącz do dyskusji: Messenger z szyfrowaniem rozmów głosowych i wideo