SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Były szef Radia Gdańsk kandydatem na prezesa Polskiego Radia

Do poniedziałkowego wieczoru członkowie Rady Mediów Narodowych zgłosili tylko jednego kandydata na prezesa Polskiego Radia. Jest nim były prezes Radia Gdańsk, Lech Parell - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

- Mam tylko jednego kandydata od Juliusza Brauna - Lecha Parella, czekam wciąż na pomysły pozostałych członków Rady - powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl przewodniczący RMN, Krzysztof Czabański.

Czas na zgłaszanie pozostałych kandydatów mija dzisiaj wieczorem.

Pierwszą osobą zgłoszoną w konkursie na prezesa Polskiego Radia jest Lech Parrell. - Uważam, że to dobra kandydatura. Parell ma doświadczenie jako dziennikarz i menadżer mediów. Gdy był prezesem i redaktorem naczelnym Radia Gdańsk, słuchalność tej stacji zdecydowanie wzrosła, a w 2015 publiczne radio zajęło drugie miejsce w rankingu najczęściej cytowanych mediów regionalnych w Polsce - uzasadnia w rozmowie z nami swoją propozycję Juliusz Braun.

Parrell był też w swojej karierze zastępcą redaktora naczelnego „Dziennika Bałtyckiego”, a wcześniej związany był m.in. z Radiem Plus i pierwszym komercyjnym radiem na Pomorzu - ESKA Nord. - Warto zaznaczyć, że jest też prezesem Stowarzyszenia SUM, współorganizującego m.in. takie wydarzenia jak gdańska Parada Niepodległości, Misterium Męki Pańskiej i Orszak Trzech Króli, a także Defilada Niezłomnych, które budują wspólnotę gdańszczan wokół uniwersalnych wartości a jednocześnie promują miasto i region w Polsce i za granicą - dodaje Braun.

Zgłaszanie kandydatów na prezesa radia stało się wymogiem po tym, jak ze stanowiska zrezygnowała dopiero co wybrana prezes Barbara Stanisławczyk-Żyła. Wybór nowego prezesa Rada Mediów Narodowych zapowiada na czwartek, 9 marca.

Wybierać go będą członkowie rady spośród zgłoszonych przez siebie kandydatów. Nie wiadomo, czy wśród nich znajdzie się Stanisławczyk-Żyła. W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Krzysztof Czabański nie wykluczył takiej możliwości.

Dodał jednak, że nie ma opcji, by Barbara Stanisławczyk-Żyła wróciła na stanowisko z pominięciem procedury konkursowej. - Moim zdaniem Rada Mediów Narodowych nie ma już o czym rozmawiać z panią prezes - powiedział Czabański.

Stanisławczyk-Żyła na stanowisko prezesa Polskiego Radia została powołana 8 stycznia 2016 r. przez ówczesnego szefa MSP Dawida Jackiewicza.

Przed pracą w Polskim Radiu Barbara Stanisławczyk-Żyła była m.in. zastępcą redaktora naczelnego „Sukcesu”, a w latach 2006-2010 redaktor naczelną tego pisma, natomiast od września 2009 roku do marca 2010 roku dyrektorem wydawniczym Wydawnictwa Przekrój. Współpracowała z wieloma tytułami prasowymi, na początku lat 90. była stypendystką w Agencji Reutera w Londynie. Napisała kilka książek faktograficznych m.in. „Miłosne gry Marka Hłaski”, „Dziewczyny”, „Ostatni krzyk. Od Katynia do Smoleńska historie dramatów i miłości” oraz „Kto się boi prawdy? Walka z cywilizacją chrześcijańską w Polsce”.

Ukończyła Politechnikę Warszawską i Podyplomowe Studium Dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim, uzyskała też stopień doktora. Prowadziła wykłady m.in. w Collegium Civitas.

Dołącz do dyskusji: Były szef Radia Gdańsk kandydatem na prezesa Polskiego Radia

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dziennik Bałtycki
Byl zastępcą naczelnego w Dzienniku Bałtyckim, a nie Gazecie Bałtyckiej.
Taka gazeta nigdy nie istniała.
odpowiedź
User
Artur
A to mila niespodzianka. Nie wybiora go oczwoscie bo to ktos nie od nich. Ale bedzie ciekawie!
odpowiedź
User
Wykrzyknik
Wirtualnemedia, przestańcie przy każdym info o zarządzie radia wstawiać tę pastę z dossier B S-Ż
odpowiedź