Nowy kanał polskiego Canal+ nie będzie dostępny na satelicie
Choć kanał Dizi zmieni nazwę na Novelas+1, to dostępu do stacji nie będą mieć abonenci platformy cyfrowej Canal+. Piotr Kaniowski, rzecznik prasowy Canal+ Polska informuje Wirtualnemedia.pl, że stacja nie będzie dostępna drogą satelitarną.
Rebranding Dizi, który dotychczas emitował tureckie telenowele na Novelas+1 zapowiedziano na 1 marca. - Stale ulepszamy portfolio naszych kanałów, zapewniając widzom dostęp do jeszcze ciekawszej rozrywki. Kanał Novelas+1, który powstał jako efekt synergii w ramach Grupy Canal+, to unikalna oferta na rynku, łącząca świat tureckich seriali z latynoamerykańskimi. Mamy nadzieję, że po zmianie w Novelas+1 i poprzez wzbogaconą ofertę programową, kanał zyska jeszcze szerszą widownię, która dołączy do wiernych fanów ponadczasowych historii o miłości - mówił Erwan Luherne, członek zarządu Grupy Kino Polska i dyrektor zarządzający SPI International.
W ofercie kanału Novelas+1 znajdą się telenowele tureckie takie jak „Dumna miłość”, „Słodycz kłamstwa” i „Przypieczętowany los”, jak również „Złamane życie”, „Dzika miłość” i „Imperium kłamstw”. Premierowo Novelas+1 pokaże produkcję „Dobrze mieć przyjaciół”, która zadebiutuje w sobotę 2 marca o godz.18:40, w nowym premierowym paśmie weekendowym.
Oba kanały uzupełniają się zasięgowo
Kaniowski informuje, że Novelas+1 będzie emitował z godzinnym opóźnieniem ofertę programową Novelas+. Tym samym nie będzie sensu dublowania stacji drogą satelitarną. Produkcje z kanału są dostępne w wideo na żądanie serwisu streamingowego Canal+ online. Można je też w nim cofać do 8 godzin dzięki funkcji catch up TV.
Dzięki zmianom abonenci większości wiodących dostawców płatnej telewizji zyskają dostęp do oferty Novelas+. Obecnie Novelas+ oferują: Canal+, Polsat Box, Inea, Toya, Play i Netia, natomiast Dizi: UPC Polska, Orange i Vectra, Multimedia Polska. Tym samym zasięgi techniczne obu stacji uzupełniają się.
Grupa Canal+ uruchomiła w Polsce kanał Novelas+ pod koniec grudnia 2020 roku. W jego ofercie są telenowele meksykańskie i tureckie. Z kolei SPI International uruchomił Dizi w kwietniu 2021 roku. Stacja koncentruje się na produkcjach tureckich. W 2022 roku Canal+ Luxembourg kupił 70 proc. udziałów firmy Digital SPI International kupił od Hildy Uziyel, a w kwietniu nabył pozostałe udziały.
W Polsce Canal+ nadaje: Canal+ Premium HD, Canal+ 4K Ultra HD, Canal+ 1, Canal+ Family, Canal+ Film, Canal+ Seriale, Canal+ Dokument, Canal+ Sport, Canal+ Sport 2, Canal+ Sport 3, Canal+ Sport 4, Canal+ Sport 5, Canal+ Now, MiniMini+, TeleToon+, Planete+, AleKino+, Novelas+, Canal+ Kuchnia i Canal+ Domo. W portfolio SPI international są: FilmBox Premium, FilmBox Extra, FilmBox Family, FilmBox Action, FilmBox Arthouse, FightBox, DocuBox, FashionBox, Fast&Fun Box, GameToon, 360TuneBox, Kino Polska, Kino Polska Muzyka, Stopklatka i Zoom TV.
Większość kanałów z godzinnym opóźnieniem zlikwidowano
Jeszcze kilka-kilkanaście lat temu w Europie Zachodniej i Ameryce Północnej działało wiele stacji o charakterze timeshift channel. Były to m.in. Discovery+1, Cartoon Network+1, Universal TV+, Disney Channel+1, Disney XD+1, MTV Music+1, Paramount Network+1, Syfy+1, Lifetime+1. Rzadziej zdarzały się kanały z dwugodzinnym opóźnieniem. Na polskim rynku najpopularniejsze kanały tematyczne nie decydowały się na uruchomienie takich stacji. Jedynie TVN w latach 2010-2012 eksperymentował z kanałem TVN+1. W erze catch up TV takie stacje straciły rację bytu.
Pod koniec sierpnia 2022 roku we Francji zakończył nadawanie Canal+ Décalé, który też nadawał treści z opóźnieniem. Od maja 2015 roku w Polsce działa Canal+1. - Nie mamy w planach likwidacji Canal+1 - informował na początku 2023 roku Wirtualnemedia.pl rzecznik prasowy Canal+ Polska.
Dołącz do dyskusji: Nowy kanał polskiego Canal+ nie będzie dostępny na satelicie
Coraz więcej operatorów oferuje ReplayTV, więc kanały +1 nie mają w 2024 sensu.