Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce
Dyrektor TAI Michał Adamczyk nie będzie już prowadził „Wiadomości” ani „Strefy starcia”, rozwiązał swoją umowę B2B z Telewizją Polską. Dostanie kilkaset tys. zł z tytułu okresu wypowiedzenia i zakazu konkurencji - ustalił portal Wirtualnemedia.pl.
Platforma cyfrowa Canal+ zintegrowała serwisy Strefa Canal+ i Canal+ online dla abonentów. Za pośrednictwem serwisu streamingowego można teraz łatwo i szybko rozszerzyć wykupywaną ofertę programową.
Na początku września rozpocznie działalność Kuźniar Media, butikowa agencja komunikacyjna dziennikarza Jarosława Kuźniara - wynika z informacji Wirtualnemedia.pl. Firma ma wspierać głównie startupy i marki osobiste.
Krzysztof Stanowski, o którym ostatnio głośno jest z powodu materiałów dotyczących kariery Natalii Janoszek czy skandalu na Life Balance Congress, to nie tylko jedna z twarzy Kanału Sportowego. Dziennikarz prowadzi kilka biznesów, nie tylko współtworzy Kanał Sportowy, ale stworzył markę Weszło, a nawet klub piłkarski. - Ma kasę, może robić co chce. Może być showmanem, a dzięki podbudowie dziennikarskiej jest świetny, bo umie znaleźć błędy, braki, wypatrzeć taką Natalię Janoszek. Ale to już zabawa, kiedy leci do Indii. Dla mnie to już nie dziennikarstwo, tylko showmaństwo - ocenia Jakub Wątor.
Dziennikarz TVP Adam Giza przesłał do portalu Wirtualnemedia.pl komunikat na swój temat. Opowiada w nim o swojej karierze, podkreśla apolityczność. - Nigdy nie zajmowałem się polityką - chorują wszyscy od liderów PO po zwolenników PIS - napisał Giza, który specjalizuje się w tematach medycznych, a kilku miesięcy jest reporterem “Wiadomości” i prowadzi “Panoramę”.
W ostatnim czasie Canal+ Polska wprowadził zmiany w regulaminach dla subskrybentów i abonentów odnośnie liczby jednoczesnych streamów w Canal+ online. Dostawca płatnej telewizji gwarantuje jeden dostęp w danym momencie. Piotr Kaniowski, rzecznik prasowy firmy zapewnia Wirtualnemedia.pl, że na razie nie oznacza to ograniczeń.
Agata Młynarska zrezygnowała z funkcji redaktor naczelnej miesięcznika „Skarb” dystrybuowanego w drogeriach Rossmann. Dziennikarka w oświadczeniu dla Wirtualnemedia.pl podkreśla, że teksty o programie 500+, za które Rossmann przeprosił i z powodu których wycofał nowy numer ze sklepów, zostały wcześniej zaakceptowane przez firmę.
Aż 17 mln mieszkańców Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii korzysta z pirackich usług w IPTV. Z raportu Audiovisual Anti-Piracy Alliance (AAPA), przeprowadzonego przez Uniwersytet w Bournemouth wynika jednak, że odsetek mieszkańców Polski używających nielegalnych serwisów i list kanałów to zaledwie 1,5 proc. Nad Wisłą jest mniej piratów niż w Europie Zachodniej.
Klienci sieci kablowej Multimedia Polska, która należy do Grupy Vectra otrzymują informację o wyższych opłatach, które zaczną obowiązywać od 1 kwietnia. W przypadku abonentów, którzy wykupują kilka pakietów i usługi internetowe, podwyżka może wynieść nawet 25-30 zł miesięcznie.
Dwa dni przed finałem Euro 2020 szef TVP Sport ogłosił, że Dariusz Szpakowski nie będzie komentował meczu Anglia - Włochy. - Szpakowski jako legenda przetrwa, a pan Szkolnikowski i reszta tej ferajny zostanie szybko zapomniana przez historię - komentują dziennikarze dla portalu Wirtualnemedia.pl.
Anténa+, płatny pakiet w ramach naziemnej telewizji cyfrowej w Czechach w ciągu kilku najbliższych tygodni zniknie z rynku. Decyzję w tej sprawie podjęła należąca do Canal+ spółka M7 Group, która oferuje usługi płatnej telewizji na wybranych rynkach europejskich. Usługa cieszyła się bardzo znikomym zainteresowaniem.
Nowy rząd w Polsce nie oznacza zmiany polityki wobec naziemnej telewizji cyfrowej. Ministerstwo Cyfryzacji zapewnia Wirtualnemedia.pl, że dyskusji o przyszłości tego medium nie będzie na międzynarodowej konferencji WRC-27. Może ona się pojawić dopiero w 2031 roku.
Konsumenci do tej pory krytykujący Decathlon, Auchan, Leroy Merlin w internecie za pozostawanie w Rosji, przenieśli się pod sklepy detalistów. Eksperci chwalą organizatorów za zaangażowanie i dalszą chęć wywierania presji na przedsiębiorców. Jednak ich zdaniem, nie ma co liczyć, że to zmieni postawę rodziny Mulliez, do której należy zostający w Rosji biznes. - Dużo zależy od prezydenta Macron'a i rządu Francji, który również powinien wywierać presję na francuskie firmy - uważa Szymon Gutkowski, szef DDB Warszawa.
Sąd w Getyndze skazał 33-latka na grzywnę w wysokości 10 tys. euro za dystrybucję i sprzedaż nielegalnego dostępu do platformy cyfrowej Sky Deutschland. Niemiecka prokuratura domagała się siedmiu miesięcy więzienia z warunkowym zawieszeniem wykonania kary.
Pisarz Waldemar Łysiak z końcem marca przestanie pisać felietony do tygodnika „Do Rzeczy” (PMPG Polskie Media). Jest związany z tytułem od jego debiutu rynkowego na początku 2013 roku.
Po trzech miesiącach od sfinalizowania przejęcia Scripps Networks Interactive, właściciela TVN, przez Discovery, nowy zespół zarządzający obu firm wprowadza zmiany strukturalne firmy. - Zakończenie tego etapu integracji wiąże się z likwidacją niewielkiej liczby stanowisk - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl biuro prasowe TVN. Z naszych informacji wynika, że pracę straciło już ponad 20 osób.
Odkąd Maciej Kurzajewski stracił posadę jednego z prowadzących “Pytania na śniadanie”, wielu widzów spodziewało się, że jego dni w TVP są policzone. Ostatecznie przygoda dziennikarza z publicznym nadawcą potrwała kilka miesięcy dłużej, bo do zakończenia pracy przy Euro 2024. Nieoficjalnie wiadomo, że ma przejść do konkurencyjnej stacji.
Telewizja Trwam rozpoczęła właśnie nadawanie w internecie. Stację można oglądać za darmo na stronie internetowej stacji, którą dostosowano do smartfonów i tabletów.
Boris Johnson nie powinien korzystać z platformy Zoom do rozmów gabinetowych - twierdzą brytyjscy urzędnicy. Ich zdaniem aplikacja umożliwia szpiegowanie za pomocą kamerki internetowej. Tymczasem w Polsce korzystają z niej dziennikarze i marketerzy do pracy zdalnej. - Dotychczasowe luki w Zoomie pokazują, że firma nie panuje nad własnym produktem i nie jest w stanie zapewnić użytkownikom bezpieczeństwa - mówią Wirtualnemedia.pl eksperci.
Jakub Wątły we wtorek w swoim programie „Krzywe zwierciadło” w Superstacji określił dziennikarzy Telewizji Polskiej jako „brudne, śmierdzące gnidy, które nazywają się dziennikarzami, a firmują ten rynsztok w telewizji publicznej”. TVP wyraziła oburzenie tą wypowiedzią i podjęła już działania prawne.