Jacy internauci odwiedzają serwisy „Faktu”, „Super Expressu” i „Gazety Wyborczej”? (analiza)
Serwisy internetowe trzech największych gazet ogólnopolskich w większości odwiedzają internauci z miast oraz mający średnie i wyższe wykształcenie. Wśród użytkowników witryny „Gazety Wyborczej” stosunkowo najwięcej jest osób z dyplomem uczelni wyższych i z wielkich miast, a wśród odwiedzających strony „Faktu” i „Super Expressu” - ludzi młodszych i ze wsi.
Dołącz do dyskusji: Jacy internauci odwiedzają serwisy „Faktu”, „Super Expressu” i „Gazety Wyborczej”? (analiza)
Kretyni i wieśniacy czytają konkurencje.
To tak jak z siostrą Unią Demokratyczną głosowali na nią tylko inteligantne paniska, tak, że aż w końcu znikła i słuch o niej zaginął.
Ktoś chyba nie umie czytać ze zrozumieniem albo ma problemy z dodawaniem.
No chyba, że 80% czytających GW ze średnim i wyższym to wg. Ciebie kretyni - cóż, ponoć jest wolność słowa. A odsetek osób mieszkających w największych miastach w przypadku Wyborczej jest największy.
Problem jest w tym, że dla wielu osób Wyborcza.pl z poważnymi treściami jak w papierowym wydaniu nie istnieje, a za oficjalną stronę GW traktuje "luźniejszy" portal Gazeta.pl (stąd też się bierze narzekanie na poziom strony internetowej GW, podczas gdy Gazeta.pl nie jest ich oficjalną stroną) i nie każdy odwiedzający tą drugą wie o tej pierwszej... Nie zaliczanie do wyników portalu Wyborcza.biz też jest błędem, to tak jakby w fakcie nie liczyć np. serwisów politycznych.
Swoją drogą - nie wiem jak można porównać serwis Wyborczej z Faktem i SE, jeszcze zrozumiałbym zaliczenie do tego grona GPC, ale Wyborcza raczej powinna być w zestawieniu z RP itp. portalami.