Menadżer ds. Twórców

Platige Image to jedna z największych firm branży kreatywnej w Europie. Od 18 lat realizujemy projekty dla świata filmu, kultury, edukacji, rozrywki i reklamy, wykorzystując do tego zaawansowane technologie oraz nowe media. Zespół Platige Image  to ponad 250 osób: reżyserów, art directorów, kompozytorów, grafików, producentów i programistów, realizujących projekty na całym świecie - od Stanów Zjednoczonych i Europy, po Bliski Wschód i Azję.

Szukamy doświadczonej i przedsiębiorczej osoby na stanowisko Menedżera ds. twórców.

Charakter naszej pracy łączy kreację z nowymi przedsięwzięciami biznesowymi, naukowym i kulturowymi, co wymaga od nas współpracy z szeroką siecią twórców i ekspertów. Dotyczy to zarówno dziedzin kreatywnych - filmu, architektury, nowych mediów i muzyki - jak i technologii i biznesu.

Poszukujemy osoby będącej w stanie aktywnie wspierać naszą dotychczasową społeczność oraz rozwijać ją w nowych i perspektywicznych kierunkach. Współpracujemy z jednymi z najciekawszych polskich i zagranicznych twórców, stąd osoba zajmująca tą role musi dobrze odnajdywać się w roli opiekuna i animatora tych relacji.

To samodzielna, przedsiębiorcza rola, wymagająca znajomości zjawisk i trendów w przemysłach kreatywnych, a zarazem swobody w wykraczaniu poza ich granice.

OBOWIĄZKI:
●    Wsparcie w rozwoju i promocji talentów z wewnątrz studia (twórców, reżyserów, grafików, projektantów,
      leadów technologicznych oraz kadry menadżerskiej);
●    Systematyczny rozwój zewnętrznej sieci talentów Platige w oparciu o dotychczasowe i nowe kontakty;
●    Współpraca z działem kreacji i marketingu przy nowych modelach współpracy;
●    Rozpoznawanie i utrzymywanie relacji ze społecznościami branżowymi
      (np. środowiskiem filmowym, demosceną, architektami, projektantami);
●    Rozwój sieci kontaktów zagranicznych;

OCZEKIWANIA:
●    Doświadczenie w roli opierającej się na utrzymywaniu i rozwijaniu sieci profesjonalnych relacji;
●    Doświadczenia w prawnych aspektach współpracy z twórcami (copywrite, freelance, licensing);
●    Doświadczenia w nawiązywaniu i negocjacji partnerstw z podmiotami polskimi i zagranicznymi;
●    Dobrego zrozumienia przemysłów kreatywnych, wykraczające poza świat reklamy, mediów i filmu;
●    Bardzo dobrej znajomości języka angielskiego.

Prosimy o przesłanie resume oraz krótkiego listu motywacyjnego na adres career@platige.com z tytułem „Ogłoszenie: Menadżer ds. twórców – IMIĘ + NAZWISKO>.

Prosimy o dopisanie następującej klauzuli "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust Nr 133 poz. 883)". Zastrzegamy sobie prawo kontaktu jedynie z wybranymi kandydatami.