Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2014-07-22

A A A POLEĆ DRUKUJ

Soczysty kurczak z chrupiącą skórką i aromatyczny rosół - radzimy jak je przygotować

Przygotowanie smacznego i soczystego kurczaka wydaje się być bardzo łatwe. To jednak tylko pozory. Co zrobić, by mięso nie było suche, a skórka złocista i przyjemnie chrupiąca? Oto kilka sprawdzonych wskazówek, dzięki którym danie z kurczaka zawsze się uda.

Swoją wiedzą na temat właściwego przygotowania dań z kurczaka dzieli się firma MARK-DROB, właściciel marki SwojskiKurczak.pl. Kurczak kl. A (tuszka) z oferty tego producenta zdobył 9 lipca certyfikat  i tytuł TOP PRODUKT Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego ''Doceń polskie''. Przyznane przez ekspertów z branży spożywczej wyróżnienie potwierdza najwyższą jakość tuszki tej firmy.

Soczysty kurczak
Jak sprawić, by mięso kurczaka było soczyste i miękkie? Istnieją co najmniej dwa sposoby, które warto wykorzystać. Pierwszym z nich jest umieszczenie w piekarniku, w którym przygotowujemy kurczaka, płaskiego naczynia z wodą. Piekące się mięso wchłonie wytwarzającą się parę, dzięki czemu będzie delikatne i soczyste.
Podobny efekt osiągniemy stosując drugą metodę. Polega ona na zanurzeniu surowego mięsa w kefirze lub jogurcie naturalnym. Tak przygotowanego kurczaka można smażyć lub upiec.

Chrupiąca skórka to efekt właściwego sposobu pieczenia
Piekarnik, zanim umieścimy w nim kurczaka, musi być dobrze rozgrzany. Pieczenie mięsa rozpoczynamy w temperaturze rzędu 200-220 st. Celsjusza, a gdy skórka się przyrumieni i osiągnie złoty kolor, zmniejszamy ją. Zabieg ten uchroni nas przez nadmiernym spaleniem nie tylko skórki, ale także całego kurczaka. Duże znaczenie ma również samo podlewanie mięsa w trakcie pieczenia. Do tego celu najlepiej używać tłuszczu z blaszki, na której pieczemy kurczaka lub wcześniej przygotowanego rosołu.

Mniej tłuszczu i soli w kurczaku

Smażenie lub pieczenie mięsa zwykle wymaga użycia tłuszczu. Jeśli chcemy zmniejszyć jego ilość, wystarczy sięgnąć po rękaw foliowy, który wytrzymuje temperaturę 220 st. C.
Przygotowane w ten sposób mięso zachowuje wszystkie wartości odżywcze i witaminy, a jednocześnie jest lekkostrawne. 
Chcesz ograniczyć ilość spożywanej soli?  Przygotowując danie z drobiu posól mięso w trakcie jego przygotowywania. Kurczaka najlepiej solić około 30 minut przed końcem przyrządzania, wówczas ilość zużytej soli będzie znacznie mniejsza.

Tajemnica smacznego rosołu
Dla wielu osób rosół jest sztandarową polską zupą i podstawą niedzielnego obiadu. Wystarczy zastosować kilka prostych zasad, a ''król zup'' będzie smakował jeszcze lepiej.
Pamiętajmy, że mięso będące podstawą zupy powinno być różnorodne. Tajemnicą dobrego rosołu jest wywar przygotowany z kilku rodzajów mięs, np. kaczego i kurzego. Przygotowane mięso umieszczamy nie w zimnej, lecz w gotującej się wodzie. Gdy całość ponownie się zagotuje, należy zebrać z powierzchni powstałą brązowo-białą pianę (tzw. szumowiny).
Pamiętajmy, że opisywana zupa powinna gotować się spokojnie, na niewielkim ogniu. Istotny jest czas gotowania - rosół powinien pozostawać '' na ogniu'' do momentu, aż mięso stanie się miękkie.

Samo mięso to nie wszystko. W końcu, czym byłby rosół bez pokrojonej w słupki marchewki i pietruszki? Inne warzywa (takie jak por i seler)  najlepiej dodawać w małych  ilościach, by nie  zdominowały smaku całego rosołu. Nie zapominajmy przy tym o cebuli. Do wywaru najlepiej dodać tę przypieczoną (opaloną nad palnikiem gazowym lub upieczoną w nagrzanym piekarniku). Tradycyjny rosół podaje się z ugotowanym wcześniej drobnym makaronem. Smacznego!


* * *
Ogólnopolski Program Promocyjny "Doceń polskie"
www.docenpolskie.pl
www.blog.docenpolskie.pl
Celem programu "Doceń polskie" jest promocja wysokiej jakości produktów spożywczych dostępnych na polskim rynku. Ich selekcją, oceną i przyznaniem certyfikatu "Doceń polskie" zajmuje się piątka specjalistów zawodowo związana z żywnością i technologią żywienia, która tworzy Lożę Ekspertów. Zasiada w niej m.in. reprezentant Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także członkowie Fundacji Klubu Szefów Kuchni.
Twórca programu "Doceń polskie" jest  także organizatorem projektu BlogerChef (blogerchef.pl) – innowacyjnego przedsięwzięcia skierowanego do blogerów kulinarnych. Celem projektu jest propagowanie wspólnego gotowania wśród pasjonatów kuchni, którzy swoją wiedzą i przepisami dzielą się w Internecie. Dzięki ogólnopolskiemu konkursowi, warsztatom i pokazom kulinarnym, blogerzy mają okazję do spotkań, poznawania nowych miejsc i produktów, wymiany doświadczeń, nauki oraz dobrej zabawy.


* * *
KONTAKT:

Ogólnopolski Program Promocyjny "Doceń polskie"

www.docenpolskie.pl

Anna Koza
anna.koza@adventure.media.pl

Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 32 724 28 84
fax 32 417 01 70




 





Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS