Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2013-03-05

A A A POLEĆ DRUKUJ

Nowe sklejki dla budownictwa

150x110
Beton o strukturze drewna czy trójwymiarowy panel elewacyjny? Te oryginalne i rzadko spotykane efekty można uzyskać stosując strukturyzowane sklejki z ostrowskiej SKLEJKA-EKO S.A., która pod koniec ubiegłego roku uruchomiła pierwszą i jedyną w Polsce linię do strukturyzacji.

Sklejka struktury¬zowana jest znana na światowym rynku ale nikt do tej pory w Polsce nie podjął się jej produkcji. Sklejka-Eko S.A., dostarczająca na rynki polskie i zagraniczne ponad 40 tys. metrów sześciennych wyrobów rocznie, postanowiła wyjść na¬przeciw tym oczekiwaniom i jako pierwsza roz¬poczęła produkcję tego wyrobu. Obchody jubileuszu 100-lecia Sklejka- Eko S.A. były idealnym momentem na wprowadzenie do oferty nowych produktów
Sklejka strukturyzowana to sklejka sosnowa sucho¬trwała lub wodoodporna poddana procesowi szczotkowania. Szczotkowanie to nic innego jak wybranie z powierzchni arkusza drewna wczesnego i pozostawieniu na nim tylko drewna późnego. Takie drewno ma większą gęstość. Dzięki temu jest twardsze i bardziej odporne na oddziaływanie zmiennych warunków atmosferycznych. Drewno późne nie pęka na powierzchni, nawet przy zmieniającej się wilgotności i temperaturze. Strukturyzowana powierzchnia eksponuje naturalne walory drewna, jest „cieplejsza”, ma też poszukiwany przez projektantów, architektów i designerów interesujący wygląd.

Linia do strukturyzacji sklejki pracującą w Sklejka-Eko S.A. umożliwia obróbkę arkuszy o szerokości do 1250 mm i grubości od 4 do 80 mm. Linia składa się z dwóch maszyn. Pierwsza maszyna służy stricte do strukturyzacji i jest wyposażona w szereg głowic, które pozwalają uzyskać ciekawe efekty strukturyzacji – od bardzo delikatnej, aż po głęboką. Druga maszyna szlifująca nadaje gładkość i stanowi perfekcyjne wykończenie obrabianych elementów. Linia posiada także system transportowy automatyzujący proces załadunku i rozładunku.
Z uwagi na sposób zastosowania i przeznaczenie sklejki strukturyzowanej Sklejka-Eko wyodrębniła następujące asortymenty. Są to: sklejka do strukturyzacji betonu (Eko-bet), sklejka elewacyjna (Eko-frez) oraz sklejki do wnętrz: sklejka boazeryjna (Eko-dekor), sklejka meblowa (Eko-meb), sklejka podłogowa (Eko-pan).
Eko-bet to sklejka sosnowa wodoodporna głęboko szczotkowana jedno lub dwustronnie i powleczona środkiem antyadhezyjnym. Szalowanie wykonane z takich płyt pozwala uzyskać na lanym betonie odcisk struktury drewna. Beton należy zabezpieczyć środkiem bezbarwnym lub farbami kryjącymi przeznaczonymi do powierzchni betonowej aby otrzymać przyjemną i estetyczną fakturę bez konieczności tynkowania czy prowadzenia innych prac wykończeniowych.
Eko-frez to sklejka sosnowa wodoodporna, szczotkowana i rowkowana. Technologia wykonania paneli elewacyj-nych polega na poddaniu sklejki procesowi szczotkowania i późnej wyfrezowaniu rowków dających efekt boazerii oraz wykonanie zakładki w celu łączenia sąsiednich arkuszy. Surowa sklejka powinna być zabezpieczona środkami grzybobójczymi oraz uszlachetniona lakierami, woskami, bejcami, olejami itp. Po odpowiednim zabezpieczeniu panelu jest on odporny na działanie warunków atmosferycznych, posiada własności termo- i dźwiękoizolacyjne. Nie poddaje się także odkształceniom. Zastosowanie w połączeniu z innymi ogólnie stosowanymi materiałami elewacyjnymi nadaje bardzo nowoczesny i innowacyjny charakter obiektom budowlanym.




Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS