Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2016-06-06

A A A POLEĆ DRUKUJ

„Do Rzeczy Historia” w prenumeracie Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza dla szkół

150x110

Edukacja historyczna młodego pokolenia jest niezwykle istotna i jako Fundacja chcemy w niej uczestniczyćmówi Tymoteusz Pruchnik, prezes Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Fundacja zakupiła właśnie 4000 rocznych prenumerat miesięczników historycznych dla szkół w całym kraju.

Dzięki temu uczniowie gimnazjów i liceów będą mogli w swoich szkolnych bibliotekach i czytelniach korzystać m.in. z miesięcznika „Do Rzeczy Historia”. To jeden z najpopularniejszych w Polsce miesięczników historycznych, tylko na Facebooku jego profil śledzi ponad 14 000 fanów (https://www.facebook.com/HistoriaDoRzeczy). Nakład miesięcznika wynosi 58 000.  Redaktorem naczelnym tytułu jest Piotr Zychowicz, historyk i dziennikarz, autor m.in. książek „Obłęd’44” oraz „Pakt Ribbentrop – Beck”. Magazyn ukazuje się od 2013 roku.  

Chcemy, aby placówki, w których dostęp do nowoczesnych środków dydaktycznych jest utrudniony, mogły zaoferować swoim uczniom dodatkowe narzędzia edukacyjne. Zależy nam, aby każdy uczeń zainteresowany problematyką historyczną mógł poszerzać swoją wiedzę – mówi prezes Fundacji PGNiG. W programie „4000 Historii”, obok miesięcznika „Do Rzeczy Historia” w szkołach będzie również dostępny magazyn „W Sieci Historii”.  

Program prenumeraty miesięczników historycznych wpisuje się w szerszy program Fundacji PGNiG pn.: „Rozgrzewamy Polskie Serca”. Fundacja zrealizowała blisko 30 projektów związanych z historią, kulturą, nauką  oraz szeroko pojętym patriotyzmem. Chcemy przede wszystkim edukować. Wykorzystując najnowsze formy przekazu, w sposób nowoczesny a zarazem prosty musimy dotrzeć z naszym przekazem do polskiej młodzieży – mówi Tymoteusz Pruchnik.

Uwzględnienie w projekcie Fundacji PGNiG miesięcznika „Do Rzeczy Historia” to uznanie znaczenia tego tytułu, który spotyka się z bardzo dobrym odbiorem, szczególnie wśród młodych. To jedno z najlepszych źródeł wiedzy na temat polskiej historii współczesnej i najpopularniejszy dzisiaj polski magazyn historyczny, który nie unika i nie boi się podejmowania spraw trudnych, nierzadko kontrowersyjnych – mówi Michał M. Lisiecki, prezes PMPG Polskie Media, główny udziałowiec wydającej magazyn spółki Orle Pióro.

Podkreśla, że program „4000 Historii” ma jeszcze inny walor nie do przecenienia. Fundacja PGNiG, kupując prenumeraty magazynów i udostępniając je uczniom, uczy zarazem młodzież szkolną czytania i korzystania z prasy, promuje to czytelnictwo, które dziś wśród najmłodszych nie jest tak oczywiste jak kiedyś. Prasa, media, prawdziwe dziennikarstwo odgrywają niezwykle ważną rolę w społeczeństwie, dlatego za mądre i dalekowzroczne działanie dziękuję zarządowi Fundacji PGNiG” – mówi Lisiecki. Dodaje, że życzyłby sobie i wszystkim innym polskim mediom jak najwięcej tego typu projektów.    


dostarczył infoWire.pl




Tylko na WirtualneMedia.pl

Galeria

PR NEWS