Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2014-06-05

A A A POLEĆ DRUKUJ

Barter SA inwestuje w centra pakowania węgla

Profesjonalne linie do ważenia i pakowania węgla, magazyny, nowe produkty konfekcjonowane i poprawa ich jakości –białostocka spółka Barter inwestuje w segment detalicznej sprzedaży węgla.

Barter SA - importer i dystrybutor węgla kamiennego – sprzedaje opał na dwa sposoby: luzem, w ilościach hurtowych, jako produkt masowy oraz konfekcjonowany w workach, trafiający do klientów detalicznych poprzez dystrybutorów, składy opałowe i detaliczne sieci handlowe.

- Po sukcesie rynkowym Eco Powera, naszego pierwszego konfekcjonowanego ekogroszku, postanowiliśmy zainwestować w kolejne linie pakująco-ważące i wyposażyć w nie swoje wszystkie składy węgla: w Sokółce, Ostrowach koło Kutna i w Babach koło Piotrkowa Trybunalskiego – mówi Grzegorz Dworakowski, dyrektor ds. rozwoju rynku towarów konfekcjonowanych Barter SA. – Pozwoliło to nam na rozszerzenie asortymentu węgla konfekcjonowanego, znaczną poprawę jego jakości i skrócenie czasu dostawy do klienta.  

Nowe miejsca pakowania 

W bazie spółki w Ostrowach powstało największe w Polsce centrum konfekcjonowania węgla. W hali o powierzchni 6 tys. m.kw. zamontowano najnowszą, w pełni zautomatyzowaną linię, umożliwiającą mechaniczne pakowanie ekogroszku w szczelnie zgrzane worki o wadze 25 kg każdy.

- Zautomatyzowany jest proces nasypywania węgla w worki i ich zamykania, paletyzator układa worki na palecie według zadanego programu, po czym cała paleta o wadze tony jest ofoliowana, a następnie - również automatycznie - dostarczona do magazynu wyrobów gotowych – opowiada Grzegorz Dworakowski.

Na park maszynowy Barteru w Ostrowach składa się jeszcze kilka linii półautomatycznych, które w połączeniu z najnowszą inwestycją są w stanie osiągnąć wydajność ok. 300 ton na jedną zmianę.

- To zapewnia naszym klientom krótki czas realizacji zamówień. Jesteśmy w stanie zaspokoić zapotrzebowanie dużych odbiorców sieciowych, do których należy m.in. Leroy Merlin, Nomi czy Bricoman. Od roku węgiel konfekcjonowany sprzedajemy także  poprzez sieć „U Górnika”, w ramach której funkcjonuje ponad 350 naszych franczyzowych składów węglowych, rozlokowanych w całym kraju.

Tysiące metrów pod dachem

Ale linie do ważenia i pakowania to nie wszystko – centrum w Ostrowach wyposażone jest również w magazyn surowców o powierzchni ok. 2 tys. m.kw.  i w magazyn wyrobów gotowych o powierzchni 3 tys. mkw.

- Magazyn surowców zapewnia zachowanie odpowiedniej wilgotności – to tak naprawdę suszarnia, gdzie sezonujemy węgiel, a to gwarantuje zachowanie odpowiednich standardów użytkowych produktu. Z kolei magazyn wyrobów gotowych zapewnia ochronę towaru przed działaniem czynników atmosferycznych. Nikt w Polsce nie dysponuje takim zapleczem – przekonuje dyrektor Dworakowski.

Doinwestowane zostały także inne składy Barteru – sokólski terminal wyposażony został w drugi już półautomatomatyczny system pakująco-ważący, co trzykrotnie zwiększyło moce bazy- do 20 ton na godzinę. Również skład w Babach dysponuje dwiema półautomatycznymi liniami, które w ciągu godziny pakują w worki 15 ton ekogroszku. Wszystkie ośrodki konfekcjonowania wyposażone są w magazyny surowców i wyrobów gotowych, co pozwala zachować wysoką, stałą jakość produktów Barteru.

Krzesimir, Czarny Jan i Eco-Power Lady 

Inwestycje pozwoliły spółce nie tylko na zwiększanie sprzedaży detalicznej, ale także na rozszerzenie asortymentu konfekcjonowanych produktów.  Prócz średniej klasy Eco Powera w sprzedaży jest już Krzesimir-najwyższej jakości ekogroszek, produkowany z wyselekcjonowanego węgla z polskich kopalni na Górnym Śląsku oraz Czarny Jan-ekonomiczne paliwo o nieco niższych parametrach.

- Tym samym zrealizowaliśmy nasz cel wprowadzenia do sprzedaży w pojedynczych opakowaniach trzech rodzajów ekogroszku o różnym poziomie cenowym i jakościowy- mówi Grzegorz Dworakowski.

Barter zadbał też o kobiety- w sprzedaży pojawił się Eco-Power Lady, ekogroszek pakowany w mniejsze, dizajnerskie worki o wadze 12,5 kg z wygodnym uchwytem. To rozwiązanie nie tylko dla pań domu, ale też osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą dźwigać dużych ciężarów.

– Prócz tego w workach sprzedajemy także Groszek i Orzech do opalania w piecach zasypowych oraz biopaliwo drzewne – Pellet – dodaje Grzegorz Dworakowski.

Wszystkie produkty Barteru zapakowane są w estetyczne, foliowe worki, wyposażone w system łatwego otwierania. Wyprodukowane są z wysokokalorycznego i wysokopłomiennego węgla (idealnego do domowych kotłów), bez kamienia i innych zanieczyszczeń, a ich zaletą jest niska zawartość siarki, wysoka kaloryczność, niewielka zawartość popiołu i brak spieków. 

W sumie Barter zainwestował w segment detalicznej sprzedaży węgla blisko 3,5 mln zł. Spółka przewiduje, że roczna wartość przychodów ze sprzedaży węgla konfekcjonowanego wyniesie ok. 70 mln zł. 





Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS