Polski Top Radia 357. Obywatel G.C, Maanam, Kult w pierwszej trójce. Skok wpłat od patronów
W poniedziałek, 3 maja po raz pierwszy w historii przez 12 godzin emitowany był „Polski Top Radia 357”. Słuchacze najwięcej głosów oddali na utwór „Nie Pytaj O Polskę” - Obywatel G.C., następnie na Maanam - "Krakowski spleen” i Kult - „Arahja”. W ciągu jednego dnia emisji "Topu" wpłaty w Patronite.pl wzrosły o kilkanaście tysięcy.
Listy piosenek można było słuchać od 9.00 do 21.00. Poprowadzili go Marek Niedźwiecki, Marcin Łukawski i Piotr Stelmach. Słuchacze oddali w sumie ponad 90 tys. głosów na wybrane piosenki, zgłoszono ponad 6 tys. różnych utworów.
Zwycięzcą listy okazało się „Nie pytaj o Polskę” - Obywatel G.C. Pierwsza „dziesiątka” prezentowała się następująco:
Miejsce 1: Obywatel G.C. – „Nie Pytaj O Polskę”
Miejsce 2: Maanam – „Krakowski Spleen”
Miejsce 3: Kult- „Arahja”
Miejsce 4: Perfect – „Autobiografia”
Miejsce 5: Czesław Niemen – „Dziwny jest ten świat”
Miejsce 6: Kult – „Polska”
Miejsce 7: Lao Che – „Wojenka”
Miejsce 8: Myslovitz – „Długość dźwięku samotności”
Miejsce 9: Dżem – „List do M.”
Miejsce 10: Sztywny Pal Azji – „Wieża radości, wieża samotności, ocean szczęścia”
Lista była emitowana pod hasłem „Święta polskiej muzyki” i stanowiła zestawienie najważniejszych piosenek polskich artystów. Słuchacze oddawali głosy na kartkach pocztowych, a liczyło je w sumie 30 osób.
Podczas audycji specjalnej w studiu pojawiali się artyści, część z nich wykonywała utwory na żywo. Byli to: Edyta Bartosiewicz, Voo Voo, Kayah, Kasai, Daria Zawiałow, Natalia Przybysz, Mela Koteluk, Bluszcz, WaluśKraksaKryzys, Skubas, Muchy, Organek i Kwiat Jabłoni.
Paweł Sołtys, prezes spółki zarządzającej stacją poinformował, że około południa audycji słuchało 62 tys. osób. Szczegółowe dane na ten temat będą dostępne we wtorek.
Po godzinie 21.00 zaplanowano „Afterparty”, podczas którego zagrają Marta Malinowska (DJ Young Majli) i Baasch, którzy wspólnie zaprezentują polską muzykę w setach DJ-skich.
„Polski Top Radia 357” nawiązuje do tradycji „Polskiego Topu Wszech Czasów", który radiowa Trójka nadawała co roku 2 maja. W tym roku audycja nie była jednak emitowana.
Skok wpłat od patronów
Internetowe Radio 357, tworzone głównie przez byłych dziennikarz Trójki, stałą emisją zaczęło na początku stycznia. Od początku kwietnia jest nadawane z nowego, dużego studia, uruchomiono też platformę z podcastami dostępną dla wspierających je internautów.
Utrzymuje się z wpłat słuchaczy. Aktualnie ma ponad 30,5 tys. patronów, którzy są gotowi wpłacać miesięcznie ponad 657 tys. złotych miesięcznie. Kwota ta ciągle rośnie, w trakcie „Topu” urosła o ponad 17 tys. zł.
W połowie kwietnia do grupy wspólników spółki Radio 357 dołączyli dziennikarze stacji Michał Gąsiorowski i Krystian Hanke.
Radia 357 można słuchać bezpłatnie przez aplikację (Android i iOS), stronę internetową, agregatory stacji internetowych (m.in. OpenFM, WP Pilot, Patronite Audio, TuneIn, Replaio, MyTuner, MediaU).
Dołącz do dyskusji: Polski Top Radia 357. Obywatel G.C, Maanam, Kult w pierwszej trójce. Skok wpłat od patronów
Mój top miał 3-dniową emisję przed 38 godzin. Od 9:05 do 21:00 we wszystkie 3 dni majówki + 1 maja od 4:00 do 6:00 Rozbiegówka.
Nie licząc dodatków miałem zagrane 468 spośród 600 utworów. Dziś robię jeszcze post-scriptum.
Pan Marek, Marcin i Piotr Stelmach oraz Helen dali radę, ale za dużo było wstawek z zespołem Muchy u Stelmacha, "Ból" Kazika, utwór przed który była w Trójce słynna afera był w 357 nowością z miejsca 61.