SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wysyp premier w Teatrze Telewizji. Englert, Seweryn i Peszek znów w TVP

Kilkanaście premier z udziałem takich gwiazd jak Anna Polony, Jan Englert, Andrzej Seweryn i Jan Peszek pokaże jesienią Teatr Telewizji. W poniedziałek 9 września nowy sezon otworzy powtórka obsypanego nagrodami spektaklu „1989”.

Jan Peszek, fot. screen z TVP Info Jan Peszek, fot. screen z TVP Info

W najnowszej ofercie Teatru Telewizji znajdą się zarówno oryginalne produkcje Telewizji Polskiej, jak i docenione przez krytyków spektakle przeniesione wprost z desek polskich teatrów. I tak jeszcze we wrześniu widzowie TVP1 i TVP Kultura zobaczą spektakl w reżyserii Macieja Wojtyszki pt. „Dowód na istnienie drugiego”, będący wariacją autora na temat spotkań Witolda Gombrowicza i Sławomira Mrożka w połowie lat 60. W roli pierwszego autora zobaczymy Jana Englerta, w Sławomira Mrożka wcieli się zaś Przemysław Stippa. Premiera w TVP1, 16 września 2024, godz. 20:30.

Na specjalną uwagę zasługuje także przedstawienie „Powrót do Remis” Didiera Eribona będące koprodukcją Nowego Teatru z Warszawy oraz Łaźni Nowej w Krakowie. Spektakl w reżyserii Katarzyny Kalwat, z Jackiem Poniedziałkiem i Jaśminą Polak w obsadzie, 30 września będzie transmitowany na antenie Jedynki o godz. 20.30.

Czytaj także: Zmiany w Teatrze Telewizji. Nowa oprawa, zmieniona godzina i Krystyna Janda

W październiku widzowie Teatru Telewizji zobaczą m.in. spektakl „Deprawator” z Andrzejem Sewerynem w roli głównej (premiera 7 października 20.30) oraz przedstawienie Joanny Szczepkowskiej, z udziałem autorki w obsadzie, „ADHD i inne cudowne zjawiska” (premiera tydzień później). Miesiąc zamknie spektakl „Nie ma” w reżyserii Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej będący adaptacją fragmentów książki Mariusza Szczygła pod tym samym tytułem, z udziałem znanego reportażysty. Premiera spektaklu wystawianego w Teatrze Żydowskim w Warszawie 29 października, godz. 20:00 w TVP Kultura.

Jesienią Teatr Telewizji planuje też produkcje spektakli „W imię Jakuba S.” w reżyserii Pawła Demirskiego i „Cząstki kobiety” w reżyserii Kornéla Mundruczó, które przygotują Wojciech Smarzowski oraz Piotr Domalewski.

W nowym sezonie Teatru Telewizji znajdą się także docenione przez widzów spektakle z bogatego archiwum TVP. Przypomniana zostanie sztuka „Bigda idzie!” według Juliusza Kadena-Bandrowskiego z udziałem Janusza Gajosa oraz „Msza za miasto Arras” według Andrzeja Szczypiorskiego. Po dłuższej przerwie na antenę powróci także słynny spektakl Złotej Setki Teatru Telewizji – „Czarownice z Salem” Artura Millera w reżyserii Zygmunta Hübnera. Start nowego sezonu Teatru Telewizji 9 września o godz. 20:30 w TVP1 i we wtorki o godz. 20.00 w TVP Kultura.

Zmiany w Teatrze Telewizji 

Od stycznia na czele Teatru Telewizji stoi Michał Kotański, dyrektor Teatru im. Żeromskiego w Kielcach, a jego zastępcą jest Wojciech Majcherek. Nowe władze TT postawiły sobie za cel m.in. przywrócenie dawnej rangi teatralnego pasma TVP i zachęcenie do ponownej współpracy z publiczną stacją niewidzianych w ciągu ostatnich ośmiu lat artystów. Wiosną odświeżono logo i czołówkę Teatru Telewizji, zmieniono także godzinę emisji spektakli, które obecnie emitowane są wcześniej, bo już o 20:30. 

Czytaj także: Teatr Telewizji będzie wypełniony premierami (wywiad)

Dołącz do dyskusji: Wysyp premier w Teatrze Telewizji. Englert, Seweryn i Peszek znów w TVP

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
lepsze
dużo lepsze to niż nic,czy to co teraz,jak wiemy pro pa ganda w kulturze potrzebna od zaraz,im wolno.nO i jak to?przecież tv w likwidacji,kasy nie ma,i na onko miała iść,to o co chodzi?bardzo dobrzy aktorzy,ale cieszyć się nie ma czym,no chyba,że faktycznie będzie to najlepsza rzecz w tej szorującej pod dnem tv;z tym wysypem to spokojnie,poza tym w praktyce się okaże,co to warte,ale dobrze,niech będą nowe wreszcie,oby nie n a jedną modłę,pardon za modłę.Wiemy,że w prl były b.dobre dane programy.Będzie oglądalnośc?no wiem,że to TT,ale.POżyjemy..
28 22
odpowiedź
User
Janko
W telewizji Państwowej wymusza się zakładanie jednoosobowych działalności gospodarczych zamiast przyznawać etat. Ludzie tak pracują latami. Gdzie jest NIK, gdzie jest Prawo Pracy? Dlaczego spółki skarbu państwa łamią wszelkie normy ?
29 17
odpowiedź
User
:-/
Jak widać misyjny teatr też pisowskim trolkom przeszkadza... zresztą im wszystko przeszkadza, co nie jest na pasku PiS.
29 29
odpowiedź