Rusza 28. edycja konkursu Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich na najlepsze prace w prasie, radiu, tv i internecie
Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich przyzna po raz 28. nagrody i wyróżnienia w 14 kategoriach tematycznych w prasie, radiu, telewizji i internecie. Dotyczy to prac, które zostały opublikowane lub wyemitowane w mediach w 2020 roku, zgłoszenia są przyjmowane do 20 kwietnia br.
Konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim uczestniczyć wszyscy dziennikarze, fotoreporterzy i fotografowie.
Prace są nagradzane w kategoriach:
- Nagroda im. Kazimierza Dziewanowskiego za publikacje o problemach i wydarzeniach na świecie
- Nagroda im. Krystyny Grzybowskiej za publicystykę o tematyce europejskiej
- Nagroda im. Macieja Łukasiewicza za publikacje na temat współczesnej cywilizacji i kultury oraz popularyzację wiedzy
- Nagroda im. Janusza Kurtyki za publikacje o tematyce historycznej
- Nagroda im. Eugeniusza Kwiatkowskiego za dziennikarstwo ekonomiczne
- Nagroda im. Aleksandra Milskiego dla redakcji mediów lokalnych za podejmowanie tematów ważnych dla ich społeczności
- Nagroda im. Stefana Żeromskiego za publikacje o tematyce społecznej
- Nagroda im. Adolfa Bocheńskiego skierowana do młodych dziennikarzy (do 30. roku życia) za wyróżniające się dokonania dziennikarskie
- Nagroda im. Kazimierza Wierzyńskiego za publikacje o tematyce sportowej.
Natomiast dla fotoreporterów i fotografów przygotowano dwie kategorie konkursowe:
- Nagroda im. Eugeniusza Lokajskiego za fotografię o tematyce sportowej
- Nagroda im. Erazma Ciołka za fotografię społecznie zaangażowaną.
W ramach konkursu SDP organizowana jest również nagroda Klubu Publicystów Ochrony Środowiska „Ekos” - to Nagroda im. prof. Stefana Myczkowskiego, przyznawana za najlepsze publikacje o problemach ochrony środowiska.
Dodatkowo - Nagroda Specjalna Fundacji Solidarności Dziennikarskiej to piętnasta kategoria konkursowa.
Kryteria oceny prac
Stowarzyszenie informuje, że przy ocenie prac konkursowych będzie brało pod uwagę: oryginalność i nowatorstwo prac, śmiałość w podejmowaniu tematów trudnych i kontrowersyjnych, atrakcyjność formalną przekazu i jego komunikatywność, walory dydaktyczne i estetyczne, rzetelność – zwłaszcza przy oddzielaniu informacji od opinii i komentarzy, podkreślenie, co jest własną oceną, a co cytatem, wiarygodność, udokumentowanie źródeł i weryfikację podanych treści, zachowanie proporcji i kontekstu sprawy.
Nagroda może być przyznana także redakcji, ale przede wszystkim pod uwagę będą brane prace autorskie – indywidualne lub zespołowe.
Laureatów kategorii publicystycznych wybierze Jury Główne Nagród SDP, które będzie się opierać na rekomendacjach Jury Selekcyjnego. Dokona ono przeglądu i oceny wszystkich nadesłanych prac. Rekomendacje Jury Selekcyjnego nie są wiążące dla Jury Głównego. Natomiast nagrody za zdjęcia i fotoreportaże przyzna odrębny skład jurorów – ekspertów fotografii prasowej. Selekcji najpierw dokona zespół jurorów powołany przez Klub Fotografii Prasowej SDP, laureatów wybierze Jury Główne nagród fotograficznych.
Fundatorami oraz sponsorami konkursu: BP Europa SE Oddział w Polsce, Dom Pracy Twórczej SDP w Kazimierzu, Fakro, Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu, Fundacja Macieja Rybińskiego, Fundator Prywatny Nagrody im. Erazma Ciołka, Polska Agencja Prasowa, Stowarzyszenie Dziennikarzy i Wydawców Repropol, Zarząd Główny SDP.
Partnerami nagród są: Fundacja Solidarności Dziennikarskiej, Instytut Pamięci Narodowej, Lasy Państwowe, Narodowe Centrum Kultury, Totalizator Sportowy, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Projekt zrealizowany we współpracy z Narodowym Centrum Kultury.
Dołącz do dyskusji: Rusza 28. edycja konkursu Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich na najlepsze prace w prasie, radiu, tv i internecie
moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie:
Www.bzykanki.pl
__ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __
Wyszukaj mnie po niku: Maggda-x napisz do mnie lub
zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam.