SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"Cześć pracy" i "RMF Classic? Naturalnie" oraz dłuższa audycja "Śniadanie mistrzów" w jesiennej ramówce RMF Classic

W jesiennej ramówce RMF Classic (Grupa RMF FM), która będzie obowiązywać od 2 września br. zmienią się pory nadawania m.in. "Śniadania mistrzów" oraz programu "Bliskie Spotkania". Na antenie pojawią się także dwie nowości "Cześć pracy" oraz "RMF Classic? Naturalnie".

Od września w RMF Classic "Śniadanie mistrzów" rozpocznie się o 15 minut wcześniej - poranne pasmo będzie trwać od 6.45 do 10.00. W środy i czwartki pojawi się w nim "Piosenka z prawdziwego zdarzenia" autorstwa Artura Andrusa, którą po raz pierwszy słuchacze stacji mogli poznać wiosną tego roku. Satyryk tworzy ją na podstawie zabawnego newsa w ciągu 24 godzin od ogłoszenia danej wiadomości. Do tej pory swoje aranżacje przedstawili m.in. Joanna Kołaczkowska, Zbigniew Zamachowski, Czesław Mozil czy Tomasz Organek.

Kolejny program autorstwa Artura Andrusa "Niedomówienia" - do tej pory obecne na antenie w soboty - w jesiennej ramówce będą emitowane w niedziele o 10.00. Dziennikarz przeprowadza w nim rozmowy z ludźmi estrady, sceny i kabaretu. W ten sposób "Bliskie spotkania" - pogłębione wywiady, jakie przeprowadzają reporterzy RMF Classic - zostaną przesunięte na soboty, na godzinę 17.00.

Nowości: "Cześć pracy" i "RMF Classic? Naturalnie"

Jesienią na antenie nie zabraknie także nowości – będzie to audycja "Cześć pracy!" – dla ludzi, którzy pracują przy muzyce oraz  "RMF Classic? Naturalnie!". Program ten będzie poświęcony tematom ochrony klimatu, przyrody i zdrowemu stylowi życia.

Kierownictwo stacji tłumaczy zmiany potrzebą dopasowania ramówki do stylu i sposobu życia słuchaczy. - Mamy świadomość, że rytm życia wielkiego miasta narzuca coraz bardziej czas i miejsce słuchania radia, a nasi słuchacze to prawie wyłącznie mieszkańcy największych miast w Polsce - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl Paweł Pawlik, dyrektor programowy RMF Classic. - Dlatego zmieniamy pory nadawania niektórych programów tak, aby naszym słuchaczom umykało jak najmniej z wyjątkowej oferty muzycznej i programowej, którą dla nich przygotowaliśmy - dodaje.

Zmianie ulegnie także godzina startu popołudniowych programów tematycznych z godziny 14.00 na 13.00. Z kolei po 17.00 - kiedy zwykle mieszkańcy dużych miast stoją w korku - RMF Classic będzie nadawać muzyczne pasmo, skierowane do kierowców. Muzyka będzie miała sprawić, by powroty do domu były dla nich mniej stresujące.

We wtorki i czwartki po godzinie 18.00 słuchacze będą mogli zapoznać się z nowościami z Listy Przebojów Muzyki Filmowej. Natomiast główne wydanie tego programu wraca po wakacjach w niedziele od godziny 18.00. 

Udział RMF Classic pod względem słuchania w okresie od marca do maja 2019 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 1,3 proc. (to spadek o 0,1 pkt. proc. w porównaniu do analogicznego okresu w poprzednim roku).
 

Dołącz do dyskusji: "Cześć pracy" i "RMF Classic? Naturalnie" oraz dłuższa audycja "Śniadanie mistrzów" w jesiennej ramówce RMF Classic

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kielczanin
Nie wyobrażam sobie kieleckiego eteru bez RMF Classic. Jedna z najlepszych stacji radiowych w naszym kraju.
0 0
odpowiedź
User
Dizel
Mieszkam 90km od większego miasta i niestety w moim regionie na próżno szukać innych stacji niż PR, RMF, Zet i Maryja. Nikt nie jest zainteresowany chęcią nadawania, pomimo w odróżnieniu od dużych miast i aglomeracji wolnych częstotliwości jest multum. Więc ani RMF Classic, Chillizet, Antyradio itd. nie są dostępne dla mieszkańców tze. prowincji. A szkoda, tutaj mieszka wiele osób, które z utęsknieniem czeka na różnorodność w eterze. Pozostaje tylko internet.
0 0
odpowiedź
User
Słuchacz
Mam nadzieję, że radio będzie zwiększać swoją bibliotekę utworów i poświęci więcej miejsca także młodszym twórcom, zamiast natrętnie szerzyć kult Zimmera i Desplata
0 0
odpowiedź