SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

RASP zwalnia moderatorów internetowych. „Centralizacja moderacji w Grupie Onet, bez związku z Sikorskim”

Ringier Axel Springer Polska kończy współpracę z siedmioma moderatorami komentarzy zamieszczanych na stronach internetowych spółki. - Odtąd postmoderacja dla wszystkich spółek koncernu w Polsce będzie skoncentrowana w Onecie, a zajmująca się tym struktura zostaje odpowiednio powiększona - informuje Wirtualnemedia.pl firma.

Z końcem sierpnia Ringier Axel Springer Polska kończy współpracę z siedmioma osobami, które przez ostatnie lata w systemie zmianowym zajmowały się przeglądaniem komentarzy zamieszczanych przez użytkowników serwisów internetowych spółki (na czele z Fakt.pl, Newsweek.pl, Forbes.pl i Komputerswiat.pl) oraz usuwaniem wpisów wulgarnych i obraźliwych.

- W najbliższym czasie będziemy wprowadzać zmiany w systemie postmoderacji komentarzy (czyli przeglądania wpisów zgłoszonych przez użytkowników), które polegają na przeniesieniu tej kompetencji do Onetu. Odtąd postmoderacja dla wszystkich spółek koncernu w Polsce będzie skoncentrowana w jednym miejscu, a struktura zajmująca się tym w Onecie zostaje odpowiednio powiększona - informuje portal Wirtualnemedia.pl Anna Marucha, PR manager Ringier Axel Springer Polska. - Centralizacja postmoderacji wiąże się między innymi ze standaryzacją technologiczną serwisów w koncernie, w tym wypadku dokładnie modułu forum dyskusyjnego pod artykułami. Poza tym skupienie kompetencji w jednym zespole pozwoli nam działać w tym obszarze jeszcze sprawniej i jeszcze bardziej profesjonalnie - podkreśla Marucha.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie współpraca RASP i Grupy Onet (obie firmy należą do Ringier Axel Springer Media AG) jest zacieśniana. W lipcu br. ogłoszono utworzenie wspólnej grupy kierowniczej spółek, której przewodniczącym będzie Mark Dekan (CEO w Ringier Axel Springer Media AG), a wśród członków są prezes RASP Edyta Sadowska i prezes Grupy Onet Robert Bednarski (więcej na ten temat).

Ringier Axel Springer Polska podkreśla, że zmiana w systemie moderacji nie ma związku z efektami działań prawnych podjętych przez Radosława Sikorskiego w sprawie antysemickich komentarzy pod jego adresem. Szef MSZ w 2011 roku pozwał za nie RASP (chodzi o wpisy z serwisu Fakt.pl), a także wydawców „Pulsu Biznesu” i „Wprost” (więcej na ten temat). Wydawcy „Faktu” i „Pulsu Biznesu” przeprosili za to polityka, jednak ten uznał to za niewystarczające. W 2012 roku Sikorski zawarł ugodę z wydawcą „Wprost”, a w ub.r. z wydawcą „Pulsu Biznesu” (przeczytaj o tym więcej).

Nadal trwa natomiast proces szefa MSZ z wydawnictwem RASP. - W tej chwili czekamy na opinię biegłego i wyznaczenie terminu rozprawy - informuje Anna Marucha.

Sikorski zgłosił też antysemickie komentarze do warszawskiej prokuratury, która trzykrotnie umorzyła śledztwo w tej sprawie, uznając, że polityk sam powinien ustalić i pozwać do sądu autorów tych wpisów. - Sprawa w prokuraturze była przeciwko autorom antysemickich komentarzy, nie przeciwko RASP, więc nie może mieć żadnego wpływu na nasze decyzje o strukturze postmoderacji w firmie - zaznacza Marucha.

- Jedyną zmianą spowodowaną przez tę sprawę była centralizacja struktury moderatorów, która wcześniej również istniała, ale była rozproszona w redakcjach serwisów. Teraz wykonujemy następny krok, integrując postmoderację na poziomie całego koncernu RASP - Grupa Onet - podkreśla PR managerka wydawnictwa.

W maju br. serwisy Grupy Onet - RASP zanotowały 15,14 mln użytkowników i 3,06 mld odsłon, w tym portal Onet.pl - 13,59 mln użytkowników i 2,71 mld odsłon, Fakt.pl - 3,28 mln użytkowników i 117,2 mln odsłon, a Newsweek.pl - 1,18 mln użytkowników i 9,6 mln odsłon (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz jego pełne wyniki).

Dołącz do dyskusji: RASP zwalnia moderatorów internetowych. „Centralizacja moderacji w Grupie Onet, bez związku z Sikorskim”

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
postepowy
Sikorski każdą krytykę żydów uważa za antysemityzm. Facet zachowuje się jak ambasador Izraela a nie jak polski minister. Czy widzieliście z jego ust chcą jedną krytykę Izraela w związki z zamordowaniem ostatnio 2 tys Palestyńczyków? A ta jego koszerna żonka to nie wiem w ogóle czy język polski zna ale ma najwięcej do powiedzenia jaką Polska powinna prowadzić politykę zagraniczną.
odpowiedź
User
Znawca byznesow online
Wydaje mi sie, że to jest kolejny krok w kierunku integracji wszystkich serwisów z platforą onetu. Że pewnie wkrótce redakcje faktu, newsweeka, zostana wchłoniete przez onet. Bo po co tyle drobnych podmiotow, szczególnie, że faktu i newsweeka jako serwisow zmonetyzować się nigdy nie uda.
odpowiedź
User
acton
Niezle; najwiekszy portal internetowy w rekach niemieckich. Na Onet nie zaglądam juz od roku. Springer wypral mózgi Niemcom, a teraz bieże sie za Polaków.
odpowiedź