SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Prezes UPC Polska: W planach dekoder 4K, Horizon na Smart TV i telefonia komórkowa

W 2019 roku UPC Polska wprowadzi technologię 4K i usługi mobilne - poinformował wczoraj podczas internetowego czatu Frans-Willem De Kloet, prezes UPC Polska. Operator jest także coraz bliżej przejęcia sieci Multimedia Polska.

Klienci UPC Polska byli zainteresowani tym kiedy operator ten wprowadzi do swojej oferty rozdzielczość 4K. - Technologia 4K będzie dostępna na naszej następnej platformie, którą planujemy uruchomić w 2019 roku. W tej chwili uruchomiliśmy 4K w innych krajach i to jest początek drogi - mówił wczoraj podczas internetowego czatu Frans-Willem De Kloet, prezes UPC Polska.

Informował również, że pomimo krążących opinii na temat słabego przyjęcia przez abonentów flagowego dekodera Horizon spełnił on oczekiwania klientów. - Bazując na naszym badaniu satysfakcji: nasi klienci są zadowoleni z usługi Horizon, bardziej niż z Mediaboksu, ale zawsze jesteśmy otwarci na nowe opinie i sugestie jak ulepszać nasze usługi - komentował. Zapowiedział również, że UPC jeszcze w tym roku planuje uruchomić Horizon Go na platformach Android TV, Amazon Fire, a także w Apple TV.

Pojawiło się wiele pytań na temat włączenia do oferty przez UPC serwisów VOD. - Wierzę, że rolą operatorów kablowych jest łączenie treści w najkorzystniejszych pakietach. Jestem przekonany, że serwisy takie jak Netflix i Showmax będą częścią naszej oferty - mówił Frans - Willem de Kloet. Poinformował on również, że trwają już prace nad uruchomieniem Netflixa w UPC, ale jednocześnie zaznaczył, że najważniejsza dla UPC jest jednak własna platforma VOD. - Rozwój oferty na żądanie, to jeden z naszych strategicznych celów. Koncentrujemy się na wzbogacaniu naszej oferty filmowo-serialowej dostępnej w pakiecie MyPrime, ponieważ coraz więcej klientów oczekuje większej swobody dostępu do danych treści w formule na żądanie - komentował.

W przyszłym roku operator chce wprowadzić usługi telefonii komórkowej oraz internetu mobilnego. - Pracujemy nad technicznym uruchomieniem usługi i mamy nadzieję, że wystartujemy w pierwszym kwartale 2019 roku - mówił Frans-Willem De Kloet.

Wielu abonentów pytało szefa UPC o to, czy operator wprowadzi do swojej oferty modele „a la carte”, czyli samodzielnym tworzeniu pakietów stacji przez klientów. - Dostajemy sporo pytań odnośnie elastyczności w doborze programów i jest to coś nad czym myślimy, jakkolwiek umowy z naszymi dostawcami treści obecnie na to nie pozwalają. Osobiście myślę, że rynek płatnej telewizji będzie podążał w tym kierunku i taki sposób dostarczania treści będzie elementem naszej oferty - komentował szef UPC Polska.

Tematem pytań było również udostępnianie przez UPC ogólnodostępnych kanałów z naziemnej telewizji cyfrowej (zwłaszcza tych nadających na MUX-8) w najdroższych pakietach. - Zawsze startujemy z nowymi kanałami w pakiecie Max i jeśli przyjmą się na rynku to możemy udostępnić je w innych pakietach. Jednocześnie okresowo udostępniamy je także w ramach otwartych okien - odpowiadał De Kloet.

Frans-Willem De Kloet informował również, że UPC Polska planuje wprowadzić do swojej oferty brakujące kanały Grupy Polsat, m.in. Polsat Sport Fight HD czy Polsat Doku HD. - Polsat jest jednym z naszych najważniejszych partnerów biznesowych. Cenimy sobie bardzo tę współpracę - komentował. Jednocześnie poinformował, że trwają rozmowy z Eleven Sports na temat uzupełnienia oferty o uruchomiony 20 listopada ub.r. przez tego nadawcę kanał Eleven Sports 4. Operator również przygląda się innym nowo utworzonym stacjom. - To kiedy pojawią się w naszej ofercie zależy od wielu czynników, m.in. od oferty dostawców treści - informował szef firmy.

Prezes UPC podał, że obecnie operator dociera do 3,3 mln gospodarstw domowych (jak już informowaliśmy, w Polsce jest to 1,43 mln klientów). Podtrzymał również plan zwiększenia zasięgu do 6 mln gospodarstw. - Dotarcie do 6 milionów gospodarstw domowych będzie wypadkową nowych inwestycji i akwizycji innych operatorów - komentował.

Szef firmy bezpośrednio nie odpowiedział na pytania o procedurę z wniosku o zgodę na przejęcie Multimediów Polska. - Jesteśmy pozytywnie nastawieni co do decyzji UOKiKu, nie mogę komentować szczegółów przebiegu tego procesu i oferty dla Klientów Multimediów - uciął.

Jednocześnie prezes UPC nie wykluczył innych przejęć. - Zawsze przyglądamy się możliwościom naszego rozwoju w tym potencjalnym akwizycjom. Co do zasady nie komentujemy jednak rozmów z innymi operatorami - komentował. Zdradził jednak, że UPC w tym roku znacznie zwiększy zasięg w domach jednorodzinnych.

Dołącz do dyskusji: Prezes UPC Polska: W planach dekoder 4K, Horizon na Smart TV i telefonia komórkowa

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Patryk
Przejęcie multimedia spowoduje podwyżkę cen bo nie będzie konkurencji.
0 0
odpowiedź
User
zawiedziony klient
Mam pytanie w sprawie awarii w Warszawie sprzed kilku miesięcy, czy już udało się naprawić czy ciągle problemy? jaka była przyczyna 2 miesięcznego odcięcia połowy dzielnicy? ilu klientów straciliście w wyniku tego?
0 0
odpowiedź
User
Polak
To teraz telefonia mobilna? To po co zlikwidowali UPC Phone. Miałem zainstalowane na androidzie i mogłem dzwonić na stacjonarne (w t-mobile mam płatne stacjonarne), a oni zlikwidowali i musiałem postawić przy dekoderze fizyczny, nowy telefon domowy, aby używać wciskanych przez nich do pakietów minut. Gdzie tu wygoda i rozum?
0 0
odpowiedź