SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mniej pracy zdalnej w Ringier Axel Springer Polska

Zarząd Ringier Axel Springer Polska zapowiedział zwolnienia grupowe, likwidację drukowanego magazynu „Auto Świat” czy serwisu Literia.pl. Zmiany obejmą jednak też pozostających w firmie pracowników i dotyczyć będą trybu ich pracy - ustalił nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl.

Ringier Axel Springer Polska we wtorek poinformował, że podjął decyzję o redukcji zatrudnienia w firmie o 8 proc. i ograniczenia kosztów.

W konsekwencji wzrostu cen energii i papieru od stycznia 2023 roku nie będzie ukazywało się papierowe wydanie tygodnika „Auto Świat”, z końcem grudnia br. zamknięte zostaną serwisy Vod.pl (może zostać sprzedany) i Literia.pl, a „Przegląd Sportowy” od przyszłego roku będzie ukazywał się tylko dwa razy w tygodniu (w poniedziałki i piątki).

Dwa dni w tygodniu w biurze

Podczas spotkania na żywo z pracownikami ogłoszono też zmianą dotyczące trybu pracy. Od stycznia 2023 r. pracownicy firmy powinni przychodzić do biura co najmniej dwa razy w tygodniu między wtorkiem a czwartkiem. Modyfikację modelu pracy tłumaczono chęcią większej integracji zespołów.

- Od czasu pandemii dołączyło do nas wiele nowych osób. Wielu pracowników naszej firmy nie miało okazji doświadczyć w pełni naszej kultury i atmosfery. Dlatego, aby przejść nadchodzący kryzys i odbudować nasze relacje i więzi, bo to one są siłą naszej firmy, zdecydowaliśmy, że zmieniamy zasady pracy hybrydowej i wracamy do pracy w biurze dwa dni w tygodniu - mówi Wirtualnemedia.pl Agnieszka Skrzypek-Makowska, kierownik komunikacji zewnętrznej w RASP.

Od wiosny w RASP obowiązuje model hybrydowy, nazwany "smart work". W praktyce oznacza to, że każdy zespół sam określił sobie hybrydowy model pracy. Są takie, których członkowie przychodzą do biura w określone dni tygodnia. Są też zespoły, których członkowie pojawiają się w biurze sporadycznie, gdy zajdzie taka potrzeba. Wszyscy muszą być w biurze tylko podczas organizowanych specjalnie „office weeków” - pierwszy odbył się w maju br.

Na koniec 2021 .r liczba pracowników etatowych RASP wyniosła 1 261, do tego dochodzą osoby zatrudnione na innego typu umowach.

W ub.r. Ringier Axel Springer Polska przy wzroście przychodów o 20,8 proc. do 663,3 mln zł zwiększył zysk netto z 23 do 33,5 mln zł. Najmocniej urosły wpływy firmy z reklam internetowych.

Dołącz do dyskusji: Mniej pracy zdalnej w Ringier Axel Springer Polska

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
maario97
To mam nadzieję że oddadzą mi za prenumeratę jak nie będzie dostępna ani na literii ani papierowo
odpowiedź
User
Axelek
To jest hit: "Wielu pracowników naszej firmy nie miało okazji doświadczyć w pełni naszej kultury i atmosfery"

Doświadczą jej w pełni, gdy zostaną wezwani do HR i dostaną wypowiedzenie i pudło na rzeczy.
odpowiedź
User
były
Najpierw zagonią wszystkich z jednego działu do salki konferencyjnej. Następnie każdego wywołają żeby poszedł do innej salki gdzie ze zbolałą miną będzie siedziała osoba z HR i przełożony. Wręczą papier do podpisu dodając jak bardzo, bardzo, bardzo jest im przykro. Tym ze stażem dłuższym niż 5 lat na pocieszenie dorzucą jeszcze, że chętnie pomogą w napisaniu CV, bo może być ciężko po tylu latach znaleźć coś nowego.
odpowiedź