SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Portal TVP Sport padł podczas meczu Polaków. "Atak DDOS"

W trakcie meczu Polska - Holandia na Euro 2024 nastąpiła duża awaria portalu internetowego TVP Sport. W konsekwencji wielu kibiców nie mogło tam oglądać transmisji. Szef TVP Sport tłumaczył, że to skutek ataku DDOS.

O dużych problemach z działaniem portalu TVP Sport internauci informowali w mediach społecznościowych od początku meczu Polska - Holandia. To pierwsze spotkanie grupowe naszej reprezentacji na Euro 2024.

Użytkownicy pisali o swojej irytacji, niektórzy zamieszczali screeny monitorów komputerów i zdjęcia telewizorów pokazujące, że platforma TVP Sport nie działa.

Zalogować nie można było się zarówno do serwisu TVP Sport, jak też TVP Stream oraz całego portalu TVP.pl. Problemy utrzymywały się także w przerwie między pierwszą a drugą połową meczu.

Szef TVP Sport przeprasza. "Atak DDOS"

- Około godziny 15:00 Telewizja Polska odnotowala atak DDOS przeprowadzony z adresów IP zlokalizowanych na terenie Polski. Po niecałej minucie zaczęliśmy działania przy współpracy z operatorami krajowymi, które doprowadziły do mitygacji ataku. Służby IT przywrocily usługi - napisał na platformie X o godz. 15:29 Jakub Kwiatkowski, dyrektor sportu w Telewizji Polskiej.

- Ze swojej strony mogę przeprosić wszystkich kibiców, którzy stracili możliwość śledzenia początku transmisji w Internecie - dodał.

Telewizja Polska ma wyłączne prawa do transmisji wszystkich meczów Euro 2024 w telewizji oraz internecie.

Niektórzy internauci zwrócili uwagę, że TVP1 można za darmo oglądać na platformie Pilot WP. Stacje Telewizji Polskiej są też dostępne na kilku platformach streamingowych, m.in. Canal+ online czy Polsat Box Go.

Mecz Polska - Holandia transmitowano na antenach TVP1 i TVP Sport.

Dołącz do dyskusji: Portal TVP Sport padł podczas meczu Polaków. "Atak DDOS"

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widz
kibicom polecam powrót do standardowych sposobów odbioru meczu: jak telewizja naziemna. zawsze stabilna, niestraszna jej pogoda czy ataki DDoS. a w gratisie otrzymacie lepszą jakość obrazu i dźwięku niż streaming!