SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Messenger Kids z dodatkowymi funkcjami na 70 nowych rynkach. Polski nie ma na liście

Facebook udostępnił aplikację Messenger Kids w 70 nowych krajach na świecie. Komunikator pozwala na bezpieczne kontakty pomiędzy dziećmi pod kontrolą ich rodziców. Dzięki nowym funkcjom najmłodsi użytkownicy zyskują większą swobodę w komunikowaniu się z przyjaciółmi, otrzymują też dodatkowe możliwości tworzenia grup. Jak ustaliły Wirtualnemedia.pl Europy i Polski nie ma na razie na liście rynków z dostępnością Messenger Kids.

Aplikacja Messenger Kids została po raz pierwszy przedstawiona przez Facebooka w 2017 r. Jest to platforma komunikacyjna przeznaczona dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat stanowiąca rodzaj odpowiednika komunikatora Messenger przeznaczonego dla dorosłych internautów.

70 nowych krajów

Messenger Kids jest aplikacją, która ma z jednej strony pozwalać dzieciom na bezpieczne kontaktowanie się online z rodziną i przyjaciółmi, z drugiej zaś dawać rodzicom kontrolę nad tym z kim i w jaki sposób komunikują się ich dzieci.

W momencie startu Messenger Kids była dostępna jedynie w Stanach Zjednoczonych. W 2018 r. wprowadzono ją do kilku innych krajów, m.in. Kanady, Meksyku i Tajlandii.

Teraz Facebook poinformował o wprowadzeniu Messenger Kids na 70 nowych rynków na świecie, m.in. do Australii, Argentyny, Brazylii, Kolumbii i Indii.

Jak dowiedziały się Wirtualnemedia.pl w polskim oddziale Facebooka rozszerzenie dostępności Messenger Kids na nowe rynki nie obejmuje ani Polski, ani żadnego z krajów europejskich. Na razie nie wiadomo w jakim terminie z aplikacji będą mogli korzystać użytkownicy w naszym kraju.

Większa swoboda dla dzieci

Wraz z rozszerzeniem dostępności Messenger Kids Facebook wprowadził w aplikacji kilka nowych rozwiązań, które jak twierdzi zostały opracowane na podstawie sugestii dotychczasowych użytkowników platformy.

Zmiany polegają przede wszystkim na zwiększeniu swobody w korzystaniu z aplikacji przez dzieci. W nowej wersji Facebook Kids rodzice czy opiekunowie nie będą musieli udzielać zgody za każdym razem gdy dziecko zechce dodać do znajomych kolejną osobę, ani też kiedy samo zostanie zaproszone.

Nie zmienia to jednak faktu, że dorośli będą nadal mieli pełną kontrolę nad aktywnością dzieci w Messenger Kids mogąc m.in. blokować konkretne znajomości dziecka oraz śledzić treści wymieniane z innymi przez podopiecznego.

W Messenger Kids dzieci zyskały także większe możliwości tworzenia i prowadzenia grup, zostały jednak wprowadzone w tym rozwiązaniu mechanizmy zabezpieczające. Jednym z nich jest fakt, że po zaproszeniu dziecka do konkretnej grupy jego rodzice otrzymają w tej sprawie komunikat z prośbą o wyrażenie zgody na udział dziecka w danej społeczności.

W IV kwartale 2019 r. Facebook osiągnął wzrost przychodów o 25 proc. do 21,08 mld dolarów oraz zysku netto z 6,88 do 7,35 mld dolarów. W skali miesiąca ze wszystkich platform koncernu korzysta 2,89 mld internautów, a z samego Facebooka - 2,5 mld.

Dołącz do dyskusji: Messenger Kids z dodatkowymi funkcjami na 70 nowych rynkach. Polski nie ma na liście

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl