Marcin Mamoń zastępcą naczelnego „Dziennika Polskiego”, odpowiada za wideo
Nowo utworzone stanowisko zastępcy redaktora naczelnego „Dziennika Polskiego” (Polska Press Grupa) objął Marcin Mamoń. Ma odpowiadać za segment wideo i nadzorować dziennikarzy śledczych.
Krakowski oddział Polska Press wydaje dwa codzienne tytuły: „Dziennik Polski” i „Gazetę Krakowską”. Z początkiem maja w obu stanowisko redaktora naczelnego objął Wojciech Mucha. O ile w „Gazecie Krakowskiej” istnieje od lat stanowisko wicenaczelnego (jest nim Piotr Rąpalski), o tyle w „Dzienniku Polskim” taka funkcja nie była obsadzona.
- Tak to kiedyś ustalono, że był tylko redaktor naczelny. Były więc pewne braki w niektórych segmentach, które teraz, z pomocą Marcina Mamonia, uzupełnimy - zapowiada Wojciech Mucha w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.
Mucha: zwolnień nie będzie
Mamoń będzie odpowiedzialny za wzmocnienie segmentu wideo „Dziennika Polskiego”, ale także ma nadzorować pracę dziennikarzy śledczych.
- Ma dobre pióro, więc pewnie też z tego skorzystamy - mówi Wojciech Mucha. Redaktor naczelny zaznacza, że nie już planuje w „Dzienniku Polskim” większych personalnych zmian. - Na pewno z nikim nie planujemy się rozstać, zespół jest zgrany i pracuje świetnie. Wręcz przeciwnie: być może uzupełnimy skład o jakichś pracowników technicznych - zapowiada.
Marcin Mamoń w latach 1990-1992 pracował w dzienniku „Czas Krakowski”, od 1994 do 1996 roku był reporterem krakowskiego oddziału TVP. Między 2006 a 2008 rokiem szefował publicystyce w TVP2. Współpracował m.in. z TVN, BBC, „Rzeczpospolitą” czy „Do Rzeczy”. W 2015 roku wraz z operatorem Tomaszem Głowackim został porwany w Syrii (pracował wówczas dla amerykańskiego zleceniodawcy); po kilku dniach i po operacji specjalnej służb obaj dziennikarze zostali uwolnieni.
W 2018 roku Mamoń został korespondentem TVP w Tbilisi. Z placówki wrócił w 2019 roku, a rok później na krótko objął funkcję korespondenta w Gruzji.
Seria roszad w tytułach Polska Press
1 czerwca redaktorem naczelnym „Gazety Wrocławskiej" (Polska Press Grupa) została Alicja Giedroyć-Skiba. Poprzedni naczelny, Arkadiusz Franas rozstał się z wydawnictwem za porozumieniem stron.
Natomiast w „Głosie Wielkopolskim" nowym naczelnym jest Wojciech Wybranowski w miejsce Adama Pawłowskiego. Redaktorem naczelnym „Gazety Lubuskiej" został Janusz Życzkowski, dotychczasowy wicenaczelny Polskiego Radia Zachód. Zastąpił na stanowisku Szymona Kozicę, który zostaje w redakcji szefem działu Sport.
W „Dzienniku „Zachodnim” Marka Twaroga zastąpił Grzegorz Gajda, poprzednio związany z TVP3 Katowice i Radiem EM. Twaróg pożegnał się na łamach z czytelnikami. Ze stanowiska odwołany został także Tomasz Pietraszak, dotychczasowy redaktor naczelny „Gazety Pomorskiej", „Expresu Bydgoskiego" i „Nowości Dziennika Toruńskiego". Jego miejsce z początkiem czerwca zajął Marcin Habel z TVP3 Bydgoszcz.
Dołącz do dyskusji: Marcin Mamoń zastępcą naczelnego „Dziennika Polskiego”, odpowiada za wideo