Luiza Jurgiel-Żyła ponownie prezes Polskiego Stowarzyszenia Public Relations
Po raz drugi prezeską Polskiego Stowarzyszenia Public Relations została Luiza Jurgiel-Żyła, wiceprezesami wybrano Cypriana Maciejewskiego i Bartosza Milczarczyka. W zarządzie zasiądą także Żaneta Czyżniewska i Roksana Obuchowska-Waślicka. Zmienił się także skład Rady Nadzorczej, a tytuł honorowej członkini PSPR wręczono Annie Adamus-Matuszyńskiej.
Luiza Jurgiel-Żyła to PR managerka w Cresa Polska, międzynarodowej firmie doradczej w branży nieruchomości komercyjnych, wcześniej pracowała w agencji FIRST Public Relations. Z PSPR jest związana od 2009 roku, kiedy była asystentką zarządu, zasiadała w zarządach w kadencji Szymona Sikorskiego i Krystiana Dudka. W 2019 roku objęła stanowisko prezeski PSPR.
- Ostatnie dwa lata były bardzo intensywne i owocne w PSPR, co zaowocowało rekordowymi wzrostami liczby członków, w szczególności tych zaangażowanych. Hasło przyświecające mojej prezentacji wyborczej to: PSPR: Integrator. Edukator. Centrum Dialogu. Wierzę, że wspólnie z nowym zarządem, szefami klubów i członkami zrealizujemy tę wizję - mówi Luiza Jurgiel-Żyła, Prezeska PSPR.
Milczarczyk i Maciejewski wiceprezesami PSPR
Na kolejną kadencję wiceprezesem zarządu pozostanie Bartosz Milczarczyk, wicedyrektor Stołecznego Biura Turystyki, w którym kieruje kluczowymi obszarami promocji Warszawy na arenie międzynarodowej. Zaczynał w dziale marketingu Wodociągów Warszawskich, gdzie po krótkim czasie został rzecznikiem. Potem przez ponad 7 lat był rzecznikiem prasowym Urzędu m.st. Warszawy.
Wiceprezesem zarządu PSPR został również Cyprian Maciejewski, który pracuje w gdańskim magistracie oraz jako niezależny doradca i szkoleniowiec. Od wielu lat działa w PSPR, w ubiegłej kadencji był członkiem zarządu stowarzyszenia. Wcześniej był rzecznikiem prasowym ZU; przez 6 lat pracował jako PR manager w trójmiejskiej agencji Ambermedia.
Czyżniewska i Obuchowska-Waślicka debiutują
Do zarządu PSPR weszły po raz pierwszy Żaneta Czyżniewska i Roksana Obuchowska-Waślicka.
Żaneta Czyżniewska jest starszą specjalistką ds. współpracy z mediami w Muzeum POLIN i doktorantką Szkoły Doktorskiej w Szkole Głównej Handlowej w dyscyplinie nauk o zarządzaniu i jakości. Tworzy rozprawę doktorską o orientacji na markę muzeów w Polsce; jest również trenerką wizerunku w mediach tradycyjnych i online.
Roksana Obuchowska-Waślicka specjalizuje się w komunikacji korporacyjnej i executive communications. Wspiera także działania public relations i dba o wizerunek organizacji na rynku polskim. Doświadczenie zawodowe zdobywała głównie w pracy dla międzynarodowych korporacji, w różnych branżach (FMCG, IT, finansowej).
Nowa Rada Nadzorcza PSPR
Zmienił się też skład Rady Nadzorczej PSPR. Członkami tego organu zostali: Maria Buszman (prezes Buszman. Komunikacja Doradztwo Badania Strategie oraz wykładowca), Anna Kiryjow-Radzka (Prezes Stowarzyszenia „PRom”), Jan Matysik (prezes zarządu agencji Cumulus PR), Michał Sobiło (właściciel agencji Icon Strategies), Mateusz Witczyński (rzecznik prasowy Urzędu dzielnicy Wola miasta stołecznego Warszawy, doradca).
W poprzednim zarządzie PSPR obok Luizy Jurgiel-Żyły zasiadali Bartosz Milczarczyk (wiceprezes), Emilia Zakrzewska (wiceprezes) oraz Cyprian Maciejewski, Agnieszka Bednarczyk i w 2020 roku Maciej Krzysztoszek jako p.o. członka zarządu. W radzie nadzorczej zaś Jan Matysik (przewodniczący), Marcin Jańczuk, Andrzej Pawelczak, Michał Sobiło i Mateusz Witczyński.
Władze PSPR wybierane są na dwa lata.
Anna Adamus-Matuszyńska członkinią honorową PSPR
W czasie walnego zebrania członków przyznano również tytuł honorowej członkini PSPR. Została nią profesor Anna Adamus-Matuszyńska, którą społeczność PSPR doceniła za szczególny wkład w rozwój PSPR i branży PR.
- Tytuł honorowego członka PSPR to symboliczne wyróżnienie, choć nade wszystko odbieram jako docenienie mojej wieloletniej pracy w tej wyjątkowej branży, za które z całego serca dziękuję. Public relations ma jednak charakter ciągły - cały czas jesteśmy w drodze, podążamy za dynamicznie zmieniającym się otoczeniem w tych niezwykle wymagających czasach. Wciąż wiele pozostało jeszcze do zrobienia, sporo do przekazania. Dlatego też chętnie dalej dzielić się będę doświadczeniem i wiedzą, przyczyniając się w możliwie największym stopniu do rozwoju public relations w naszym kraju - mówi prof. Anna Adamus-Matuszyńska.
Anna Adamus-Matuszyńska to doktor habilitowana nauk o zarządzaniu i jakości, socjolog, specjalista public relations, adiunkt w Katedrze Badań Rynkowych i Marketingowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Kierownik studiów podyplomowych „Psychologia Menedżerska”. To także trener i konsultant agencji public relations, firm doradczych i szkoleniowych w zakresie public relations, zarządzania i komunikowania. Zrealizowała liczne projekty doradcze i szkoleniowe. Jest autorką ponad 140 publikacji naukowych i podręczników z zakresu konfliktu społecznego, komunikowania, public relations oraz społecznej odpowiedzialności. Publikuje także artykuły publicystyczne dotyczące komunikowania.
Dołącz do dyskusji: Luiza Jurgiel-Żyła ponownie prezes Polskiego Stowarzyszenia Public Relations
Dla niewtajemniczonych: nie przyjęto mnie do PSPR bo nie byłam z obozu Luizy i nie głosowałabym na nią. Tak steruje się wyborami w PSPR. To była moja pierwsza i ostatnia przygoda z wami.