SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Znika polska wersja katolickiego portalu. Zabrakło pieniędzy

Po siedmiu latach istnienia znika polska wersja katolickiego portalu Aleteia. Powodem jest brak pieniędzy. Polska wersja była jedną z kilku, ukazujących się w różnych krajach świata.

Aleteia, czyli katolicki serwis przygotowywany przez świeckie osoby, w polskiej wersji ruszyła w lipcu 2016 roku jako jedna z edycji międzynarodowego portalu.

W poniedziałek redaktor naczelny polskiej Aletei, Konrad Sawicki poinformował w komunikacie, że w tym tygodniu zakończy się wydawanie polskiej wersji serwisu. „Z przyczyn finansowych - środki pochodzące z reklam oraz bezpośrednie wsparcie od naszych najwierniejszych Czytelników okazały się niewystarczające – dyrekcja naszej organizacji podjęła decyzję o zaprzestaniu publikacji w języku polskim. Naturalnie wszystkie nasze dotychczasowe treści pozostaną dostępne online i będzie można je odnaleźć na przykład za pośrednictwem wyszukiwarek internetowych. Zatem nie rozstajemy się tak zupełnie” - napisał.

Naczelny nie wyklucza, że Aleteia może wrócić

Sawicki dodał, iż serwis wciąż ukazuje się w pozostałych wersjach językowych: po hiszpańsku, słoweńsku, angielsku, francusku i portugalsku. „Jeśli dobry Bóg pozwoli, a sytuacja finansowa się poprawi – kto wie, może powrócimy w nowej odsłonie?” – dodaje redaktor naczelny portalu. Konrad Sawicki nie odpowiedział wczoraj na nasze pytanie, ile osób zatrudniała polska wersja serwisu i z iloma współpracowała w innej formie.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Według wyników badania Mediapanel opracowanych przez Wirtualnemedia.pl, w lutym br. wśród portali religijnych liderem był Deon.pl, który przyciągnął 1,31 mln internautów, co dało 4,42 proc. zasięgu. Każdy odwiedzający spędził na stronie przeciętnie 2 minuty i 10 sekund. 

Powyżej miliona odwiedzających miały jeszcze dwie witryny. Aleteia zanotowała 1,3 mln użytkowników, 4,37 proc. zasięgu oraz 2 minuty i 58 sekund średniego czasu korzystania, a działająca pod adresem JW.org platformę Świadków Jehowy, jako stronę www i aplikację mobilną, odwiedziło 1,16 mln internautów (3,91 proc. zasięgu), spędzając przeciętnie po godzinie, 30 minut i 33 sekundy.

Dołącz do dyskusji: Znika polska wersja katolickiego portalu. Zabrakło pieniędzy

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
demon
Uważam, że nawet ci co tam wchodzili, robili to przypadkiem
odpowiedź
User
Ernest Hemingway
Poprawcie tytul, bo aż parzy
odpowiedź
User
Woj1
Szkoda, ale zapraszam na strony pe ce ha dwadzieścia cztery kropka peel. Bardzo solidny portal katolicki o profilu konserwatywnym.
odpowiedź